KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Rajd Podkarpacki wystartuje 11 grudnia

Rajd Podkarpacki wystartuje 11 grudnia Fot. Jakub Czekański

Już 11 grudnia wystartuje 28. Rajd Podkarpacki. Możliwe, że uczestnicy będą mogli ścigać się w zimowych warunkach. Impreza otwarta jest dla kierowców-amatorów. Wystarczy sprawny samochód, prawo jazdy i kask!

REKLAMA


28. Rajd Podkarpacki to w sumie trzy odrębne imprezy: "Konkursowa Jazda Samochodem", "Rajd Okręgowy" i "Super KJS". Trasy będą tak różnorodne, że każdy znajdzie coś dla siebie. W rajdzie mogą wziąć udział zawodnicy posiadający licencję sportową RO Polskiego Związku Motorowego, a także amatorzy!

Żeby wystartować w roli kierowcy, muszą mieć prawo jazdy kategorii B, z kolei pilot musi mieć ukończone co najmniej 17 lat. Ponadto chętni powinni posiadać sprawny technicznie samochód osobowy oraz 2 kaski na głowę.

- Zapraszamy również wszystkich kibiców bo bez Was ten sport nie miałby sensu - w imieniu organizatorów zaprasza Monika Goleń.

W tym roku Automobilklub Małopolski przygotował 3 próby sprawnościowe o tajemniczo brzmiących nazwach: "Pod górę", "Asfaltowa" i "Szutrowa".

Pod tymi nazwami kryją się całkiem nowe trasy usytuowane w Krośnie, jak i w okolicy. "Pod górę" to próba, której charakterystyka przypomina trasę Wyścigu Górskiego gdzie kierowcy ścigają się po krętej drodze na szczyt. Pokonując próbę "Asfaltową" można mieć wrażenie, że startuje się w rajdzie, ponieważ droga ta jest wąska ale równa. Próba "Szutrowa" to coś na kształt Rallycrossu, gdzie załogi mają do pokonania równe trasy na bezdrożach.

Dołącz do wydarzenia na FB: 28. Rajd Podkarpacki

Więcej informacji na stronie Automobilklubu Małopolskiego: www.automalop.pl

mg/pd

  • autor: mg/pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?