KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

GSMP to nie żarty!

GSMP to nie żarty! Fot. Agnieszka Wołkowicz UMA

Sezon Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski (GSMP) 2017 zbliża się wielkimi krokami. W tym roku będziemy świadkami rywalizacji podczas 14 rund. Nowy sezon przyniósł nowe porządki. Nowe logo cyklu to nie jedyna zmiana. To również nowi partnerzy i nowe atrakcje.

REKLAMA


- Naszym priorytetem są kibice - mówi Arkadiusz Sąsara, wiceprezes ZG PZM. Poziom sportowy GSMP już od dawna jest bardzo wysoki. Kibice przychodzą coraz liczniej a zorganizowane grupy kibiców montują świetną oprawę zawodnikom na trasie. I to właśnie do kibiców adresujemy nasze zadania. Fiat Chrysler Automobiles importer kultowej marki Abarth to part-ner z którym od lat mamy świetne relacje. Markowe puchary Fiata czy Alfy, dały szanse wie-lu utalentowanym kierowcom na rozwój swojej kariery. Dzisiaj nasze działania z Abarth’em zwrócone są w stronę kibiców. Jestem przekonany że wzbudzimy nie jeden uśmiech na twarzy. Do grona naszych partnerów dołączył RedBull Mobile, który również będzie miał swój wkład w rozwój wyścigów. Nawiązaliśmy współpracę z dwoma dużymi partnerami i mamy nadzieję że ta współpraca będzie ona korzystna dla każdej ze stron a najbardziej dla kibiców.

Nowym partnerem Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski będzie Red Bull MOBILE - sieć komórkowa, która powstała z myślą o młodych, energicznych ludziach i fanach sportu - w tym rajdów samochodowych. Marka będzie obecna na 3 przystankach Mistrzostw, w Załużu, Magurze Małastowskiej i Korczynie, podczas których przyzna zawodnikom dodatkowe nagrody - supersmartfony. Red Bull MOBILE przygotował też atrakcję dla kibiców - codrive’wy z utalentowanymi zawodnikami, które będzie można wygrać w różnych konkursach. Szczegóły na temat tej akcji pojawią się na facebook.com/redbullmobile.

Pierwsza i druga runda tegorocznego GSMP rozegrana zostanie podobnie jak w poprzednich latach podczas Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego, którego to już 43. edycja. Na ponad cztero i pół kilometrowej trasie z Wujskiego do Tyrawy Wołoskiej będziemy mogli oglądać zawodników ścigających się nie tylko w GSMP, ale i w FIA Internationa Hill Climb Cup. Na trasę wyjadą również auta w klasach historycznych i samochody kategorii I i II czyli jednomiejscowe bolidy.

Trzecia i czwarta runda przypada na koniec czerwca. 4 Wyścig Górski Magura Małastowska, odbędzie się w dniach 23-25 czerwca. Bardzo lubiana przez kierowców trasa liczy 3440 m.

Kolejnym przystankiem sezonu będzie sztandarowa runda w Limanowej. Od 14 do 16 lipca będziemy mogli podziwiać całą plejadę zawodników startujących w Mistrzostwach Europy oraz GSMP. Po raz kolejny kibice zobaczą jednomiejscowe wyścigówki i jednych z najszybszych kierowców w Europie. To najdłuższa trasa w kalendarzu gdzie zawodnicy mają 5493 m do pokonania.

Bardzo ciekawie zapowiada się jedyna zagraniczna runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Zawody łączone ze słowackimi rundami oraz FIA CEZ rozegrane zostaną na bardzo krętej trasie liczącej 3700 m z Uhrovca na szczyt góry Jankov Vrsok w dniach 28-30 lipca.

Nadmorska runda GSMP. Na Grad Prix Sopot - Gdynia odbędzie się w przedostatni weekend sierpnia, 18-20 sierpnia. Wakacyjny termin oraz lokalizacja sprzyja kibicowaniu, trasa liczy 3050 m, posiada 11 prawych i 7 lewych zakrętów

Wyścig Górski Sienna, którego trasa jest umiejscowiona w malowniczej Kotlinie Kłodzkiej zostanie rozegrana w terminie 1-3 września. Runda powróciła do kalendarza po rocznej przerwie. To najkrótsza trasa w całym cyklu liczy tylko 2770 m.

W Korczynie odbędzie się finałowa runda GSMP. W sezonie 2016 dopiero na trasach niedaleko Krosna swój tytuł Mistrza Polski kategorii I przypieczętował słowacki zawodnik Igor Drotar. Trudna technicznie trasa, liczy nieco ponad cztery i pół kilometra i nie wybacza błędów. Ostatnia runda zostanie rozegrana w terminie 15-17 września.

Kalendarz GSMP 2017
1. Załuż: 12-14 maja 2017     
2. Magura: 23-25 czerwca 2017     
3. Limanowa: 14-16 lipca 2017     
4. Banovce: 28-30 lipca 2017    
5. Sopot: 18-20 sierpnia 2017    
6. Sienna: 1-3 września 2017    
7. Korczyna: 15-17 września 2017

jz/red.
Fot. Agnieszka Wołkowicz UMA

  • autor: jz/red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?