KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Inauguracja sezonu motoryzacyjnego pod wiatrakami [ZDJĘCIA]

Inauguracja sezonu motoryzacyjnego pod wiatrakami [ZDJĘCIA] Fot. Wojciech Zborowski

W miniony weekend odbyły się pierwsze w sezonie zawody motoryzacyjne w regionie organizowane przez Automobilklub Małopolski Krosno. "Rymanowskie Wiatraki 2018" były rajdem dedykowanym dla dwóch grup amatorów.

REKLAMA


- "Rymanowskie Wiatraki 2018" dzięki słonecznej choć wietrznej (wiatraki się kręciły) pogodzie uznajemy za udane. Już dziś zapraszamy wszystkich na 44. Bieszczadzki Wyścig Górski, który odbędzie się w maju. Amatorów żądnych wrażeń zachęcamy do śledzenia naszej strony www.automalop.pl gdzie pojawią się informacje o organizowanych przez nas w wakacje SuperOeSach -  jednym w lipcu, a drugim w sierpniu - zachęca Monika Fiejdasz.

W ramach “Rymanowskich Wiatraków” odbył się dwudniowy Super KJS, z sobotnim (24 marca) startem i próbą przejeżdżaną o zmroku, w którym obowiązują bardziej restrykcyjne przepisy dotyczące samochodów - muszą być wyposażone w klatkę bezpieczeństwa.

Do Super KJS zgłosiło się 10 załóg i wszystkie przeszły pomyślnie odbiór administracyjny oraz badanie kontrolne. W komplecie zameldowały się na starcie. Nie każdemu dane było ukończyć zmagania. Jedna z załóg była zmuszona do wycofania się już po pierwszej próbie sprawnościowej ze względu na awarię samochodu. Sobotni etap rajdu ukończyło 9 załóg, które kontynuowały rywalizacje następnego dnia.

W niedzielę (25 marca) do mety Super KJS dojechało 8 załóg, jedna została zdyskwalifikowana za nieregulaminowe zachowanie.

Do odbywającego się tylko w niedzielę KJS-u do startu wystarczy zwykły samochód osobowy i kaski. Do Rymanowa zjechało 30 załóg zgłoszonych w KJS, które również przed startem zostały sprawdzone pod względem administracyjnym i technicznym.

Uczestnicy byli dobrze przygotowani do zawodów. Warunki drogowe i klimatyczne były zróżnicowane, odcinki drogowe i szutrowe, a podłoże od suchego, przez mokre lub błotniste do śnieżnego i zamarzniętego. Kilka załóg ukończyło swoją przygodę poza trasą lub w rowie, ale na szczęście nikt nie potrzebował pomocy medycznej. W sumie z różnych przyczyn z KJS wypadły 3 załogi. Zawodnicy z Super KJS i KJS, którzy byli najlepsi w swoich klasach zostali uhonorowani pamiątkowymi pucharami.

Pobierz wyniki:
- KJS: klasyfikacja generalna
- KJS: klasyfikacja generalna w klasach
- SKJS: klasyfikacja generalna
- SKJS: klasyfikacja generalna w klasach

mf, pd
Fot. Wojciech Zborowski

  • autor: mf, pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?