KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Rusza Jubileuszowa, 15 edycja Wyścigu Górskiego "Prządki"

Rusza Jubileuszowa, 15 edycja Wyścigu Górskiego "Prządki" Fot. Wojciech Zborowski

Rozgrywany w dniach 14 - 16 września  jubileuszowy 15. Wyścig Górski Prządki, podczas którego rozegrane będą finałowe, 11 i 12, rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski będzie najbardziej pasjonującym wyścigiem sezonu. Dopiero na trasie Korczyna – Rezerwat Prządki rozstrzygnie się tytuł mistrza Polski w klasyfikacji generalnej GSMP.

REKLAMA


Na opublikowanej liście zgłoszeń (zobacz), wśród 52 kierowców rywalizujących w GSMP znaleźli się obaj pretendenci do tytułu: prowadzący po 10 rundach Michał Ratajczyk (Mitsubishi Lancer EVO IX 7 Motorsport) i ustępujący mu zaledwie o jeden punkt, ubiegłoroczny mistrz kraju, Waldemar Kluza (Skoda Fabia S2000). Aż do ostatniego podjazdy wyścigowego czekać będziemy także na informację, kto zajmie najniższy stopień podium: Szymon Łukaszczyk (Mitsubishi Lancer EVO V), Mariusz Stec (Ford Fiesta Proto Stecmotorsport), czy Tomasz Myszkier (Skoda Fabia WRC).

Dołącz do wydarzenia na FB: 15. Wyścig Górski "Prządki 2018"

W Korczynie pojawią się obaj kierowcy Mitsubishi Lancerów z  teamu Borg Warner Racing, którzy już zapewnili sobie tytuły mistrzowskie w Grupach A ( Szymon Piękoś) i N - Karol Krupa, któremu wystarczy tylko jeden ukończona runda.

Na trasie nie zobaczymy nie zbaczymy lidera grupy E-0/PL Mariusza Białego (BMW E 30 320), za jego plecami toczyć się będzie walka o kolejne miejsca w klasyfikacji grupy, podobnie zresztą jak w grupach N i A.

Wojciech Koczeski, który w dotychczas rozegranych  10 rundach GSMP Historycznych zdobył komplet punktów, nie pojawi się w Korczynie, o srebro i brąz powalczą Wojtek Myszkier (VW Golf GTi) i Marcin Kacperek ( BMW E 30 318).

Pomiędzy podjazdami GSMP, na trasie wyścigu pojawi się 8 kierowców rywalizujących w pierwszej edycji amatorskiego Pucharu Podkarpacia w Jeździe na Regularność w Wyścigach Górskich.

Sukces realizacji imprez motorsportowych na Podkarpaciu w dużej mierze jest efektem dobrej współpracy organizatorów z Automobilklubu Małopolskiego z samorządami wszystkich szczebli. Podobnie rzecz ma się w Gminie  Korczyna, do której warto przyjeżdżać nie tylko przy okazji kibicowania wyścigom.

- Serdecznie witam i pozdrawiam zawodników oraz kibiców 15 Wyścigu Górskiego PRZĄDKI 2018. W imieniu społeczności Gminy Korczyna serdecznie dziękuję organizatorom, zawodnikom oraz kibicom za 15 lat niepowtarzalnych emocji sportowych, jakie niesie ze sobą Wyścig. Arena zawodów to miejsce, które przyciąga do siebie nie tylko unikalną przyrodą i krajobrazem, ale także otwartością, zaradnością i dobrym klimatem, jaki tworzą mieszkańcy gminy - mówi Jan Zych, wójt gminy Korczyna.

To także ciekawy zakątek, który chętnie odwiedzają turyści szukający spokoju i wytchnienia na łonie natury z wieloma ważnymi osobliwościami przyrody, historii i kultury. Zapraszamy w nasze strony. Tutaj każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie!

Zarówno kibice obecni na wyścigu, jak i obserwujący wydarzenie poprzez Internet, będą mogli oglądać wydarzenia na trasie pokazywane przez rozstawione kamery internetowe, dostępne będą także wyniki on-line. Aktywne będą także profile facebookowe wyścigu, GSMPpzm, zawodników oraz profile kibiców wyścigów górskich.

Program:

piątek, 14 września 2018
- 13:00 - 18:00: odbiór administracyjny - Krosno, Rynek
- 13:30 - 18:30: badanie kontrolne BK1 - Krosno, Rynek
- 18:00 - 19:00: inspekcja trasy
- 19:00: odprawa z zawodnikami

sobota, 15 września 2018
- 8:30: pierwszy podjazd treningowy
- 10:00: drugi podjazd treningowy
- 11:30: trzeci podjazd treningowy
- 13:30: oficjalna ceremonia otwarcia zawodów
- 14:00: pierwszy podjazd wyścigowy
- 16:00: drugi podjazd wyścigowy
- 18:00: publikacja wyników końcowych prowizorycznych
- ceremonia wręczenia nagród za 11. rundę GSMP

niedziela, 16 września 2018
- 8:30: pierwszy podjazd treningowy
- 10:00: drugi podjazd treningowy
- 13:00: pierwszy podjazd wyścigowy
- 15:00: drugi podjazd wyścigowy
- 17:00: publikacja wyników końcowych prowizorycznych
- ceremonia wręczenia nagród za 12. rundę GSMP

Relacje i wyniki na żywo: www.gsmp-korczyna.cba.pl | www.gsmp.pzm.pl | www.wyniki-online.pl

Mariusz Süss, (red.)

  • autor: Mariusz Süss, (red.)

3 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?