KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W najbliższy weekend Wyścig „Prządki 2012” (zobacz film)

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Korczyna rozpocznie tegoroczny sezon Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. I i II runda GSMP rozegrane zostaną w najbliższy weekend w ramach 9. Wyścigu Górskiego „Prządki” 2012. Na liście zgłoszeń już w I terminie jest ponad 80 zawodników. W niedzielę na trasie Wyścigu pojawią się uczestnicy Rajdu Samochodów Zabytkowych, także w randze Mistrzostw Polski. Miłośników motoryzacji czekają niemałe atrakcje, zapraszamy!

REKLAMA


alt

Wyścigi i inne atrakcje
Główną bazą zawodów będzie, jak co roku Korczyński rynek, na którym nie zabraknie zarówno koni mechanicznych, dobrej zabawy, a także wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów zawodów: Automobilklub Małopolski, gminę Korczyna oraz portal www.wyscigigorskie.pl, świętujący podczas pierwszych rund swoje piąte urodziny. Patronat nad imprezą objął między innymi portal www.KrosnoCity.pl.

- W imieniu organizatorów gorąco zapraszam wszystkich entuzjastów wyścigów górskich na pierwsze rundy GSMP w 2012 roku.  Liczę, że rywalizacja najszybszych w Polsce kierowców, jak co roku dostarczy wszystkim wielu emocji. Mam nadzieję że po raz kolejny otwarcie sezonu wyglądać będzie bardzo efektownie – mówi Dyrektor Zawodów Marcin Fiejdasz. Już wiemy, że w I terminie zgłosiło się ponad 80 zawodników.

Na trasie o długości 4540 m z Korczyny do Rezerwatu Prządki wystąpi wielu nowych zawodników, ale i starzy wyjadacze jak Mariusz Stec, który buduje nową broń na sezon 2012, Wicemistrz Polski GSMP z 2011 roku Olek Michałowski czy Andrzej Szepieniec i Tomasz Mikołajczyk, którzy podczas ostatnich rund minionego sezonu walczyli w Siennej o pierwsze miejsce.

Oprócz sportowej rywalizacji, kibice, którzy pojawią się w Krośnie oraz Korczynie, już od piątku 18 maja, będą mogli uczestniczyć w wielkim Pikniku Motoryzacyjnym organizowanym wspólnie przez Automobilklub Małopolski w Krośnie, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Krośnie, Podkarpacką Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie oraz Żandarmerię Wojskową.

alt

Promują bezpieczeństwo
- Dzięki pomysłowi, jaki padł ze strony WORD w Krośnie, mogliśmy przygotować wiele atrakcji dla mieszkańców Krosna i okolic, jak i kibiców, którzy przyjadą na 1 i 2 rundę GSMP Korczyna z całego kraju. Wszystkie imprezy towarzyszące mają za zadanie uświadomić, jak ważne jest bezpieczeństwo każdego uczestnika ruchu drogowego, a takie akcje najlepiej organizować właśnie podczas zawodów samochodowych, które przyciągają fanów czterech kółek oraz media – stwierdził Marek Hejnar Zastępca Dyrektora WORD Krosno.

Piątek będzie dniem dla najmłodszych. Podczas odbioru administracyjnego zawodników oraz badania kontrolnego wyścigówek, jakie będzie miało miejsce przy hali widowiskowo-sportowej MOSiR w Krośnie, zlokalizowane zostanie miasteczko ruchu drogowego, gdzie dzieci będą uczyć się bezpiecznego poruszania po drogach. Tego samego dnia wystąpi grupa krośnieńskiego teatru Scena PRL z programem o tematyce BRD.

alt

W sobotę podczas pierwszej rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, na korczyńskim rynku zaplanowano występy zespołu rockowego Steel Velvet, prezentację symulatora zderzeń czołowych. Tu pojawi się również samochód edukacyjny Rzeszowskiej Policji oraz stoisko WORD Krosno, a każdy kto wybierze się na zawody, będzie mógł skorzystać z alko-gogli i uświadomić sobie, jak to jest prowadzić samochód pod wpływem alkoholu.

Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę kibice oraz pasjonaci motoryzacji zobaczą bardzo nietypowy samochód, jaki pojedzie pierwszy raz w historii GSMP pod górę. Za kierownicą utytułowany zawodnik RSMP oraz sportów extremalnych.

- Na zaproszenie naszej redakcji, z okazji 5 urodzin portalu www.wyscigigorskie.pl na trasie w Korczynie pojawi się samochód NASCAR, a za kierownicą sam Andi Mancin, który zapewniam wszystkich zrobi wszystko, aby jazda tego samochodu pod górę przyprawiła was o gęsią skórkę. Liczymy na gorące oklaski dla naszego gościa i przyjęcie go do naszego grona „górali” jak swojego – mówi Redaktor Naczelny www.wyscigigorskie.pl Łukasz Strzelecki.

alt

„Muzeum Motoryzacji” na trasie
Oprócz „potworów”, do  Korczyny przyjadą samochody historyczne. Wielką gratkę dla miłośników zabytkowych samochodów przygotował organizator zawodów i Automobilklub Rzeszowski. W niedzielne popołudnie miedzy godziną 12.00 a 13.30 na trasie 9 Wyścigu Górskiego „Prządki” 2012 pojawią się zawodnicy startujący w Podkarpackim Rajdzie Samochodów Zabytkowych 2012 w ramach II rundy Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych, którzy pokonają odcinek 4540 m jako jedną z prób – jazdę na regularność. Na trasie pojawią się takie auta jak:  MG Midget, MGB, Fiat 508, SAAB-y 96 znane z tras GSMP, Mercedesy SL, Porsche 911, Ford Eifel, BMW 1802, Volkswagen Carman i inne przepiękne samochody, które stanowią część historii motoryzacji oraz historii sportów samochodowych.

{vimeo}13457206{/vimeo}

Samochodowy weekend w Korczynie
Cały wyścigowy weekend zakończy się w niedzielę około godziny 18.00 ceremonią wręczenia nagród za II rundę GSMP Korczyna. Czas oczekiwania na ogłoszenie wyników i rozdanie nagród kibicom umilą koncerty współorganizowane przez GOK w Korczynie.
Serdecznie zapraszamy wszystkich moto maniaków już w najbliższy weekend do Korczyny na inaugurację wielkiego górskiego ścigania oraz na Piknik Motoryzacyjny. - Chciałbym podziękować wszystkim firmom i instytucjom, bez których te zawody nie mogłyby się odbyć, a w szczególności Marszałkowi Województwa Podkarpackiego, Wójtowi Gminy Korczyna, Dyrektorowi WORD w Krośnie, oraz firmom Pośrednictwo Finansowe Kredyty Chwilówki, AC STAG - Armako Krosno, TOITOI Polska, Glob Cars – Opel, Chevrolet oraz Panmar – podsumowuje Marcin Fiejdasz.

Nie zapomnijcie zapisać sobie w waszych kalendarzach dat 18, 19 i 20 maja, żeby pojawić się na 9 Wyścigu Górskim „Prządki” 2012 i kibicować najszybszym polskim zawodnikom. Do zobaczenia w Korczynie!

Piotr Dymiński, Łukasz Strzelecki
Foto: Albert Oszajca

  • autor: Piotr Dymiński, Łukasz Strzelecki
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 14 maj 2012 16:53

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?