KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Polish Speedway Battle, czyli wielki żużel w Krośnie

19 kwietnia odbędzie się pierwsza z czterech imprez z cyklu Polish Speedway Battle. Nasza narodowa drużyna podejmie Team Słowiański złożony z zawodników ze Słowacji, Ukrainy, Chorwacji, Łotwy oraz Rosji. Trwa sprzedaż biletów.

REKLAMA


Poczuj dym, kurz, spaliny i adrenalinę na największej żużlowej bitwie w Polsce
Na krośnieńskim torze żuzlowym wystąpi reprezentacja Polski w Speedwayu. "Polish Speedway Battle" to cykl meczów międzynarodowych reprezentacji Polski z "teamem słowiańskim". Otwarcie nastąpi w Krośnie!

 Zobacz także: Polish Speedway Battle: 19 kwietnia mecz reprezentacji Polski w Krośnie.

- Trwa sprzedaż biletów. Zainteresowanie imprezą jest spore. W siedzibie klubu z Krosna tylko w ciągu pierwszych trzech dni kibice kupili ponad pół tysiąca biletów! Warto więc pośpieszyć się z zakupem, stadion w Krośnie jest bowiem kameralny i ilość miejsc jest ograniczona. Może warto zrobić sobie lub bliskiej osobie świąteczny upominek w postaci biletu na to spotkanie? - informuje Polish Speedway Battle.

Bilety można nabyć w następujących miejscach:
- poprzez stronę internetową www.kupbilet.pl
- w salonach sieci Empik oraz STS,
- w siedzibie KSM Krosno,

Ceny: Trybuna 45 złotych, normalny 35 złotych, ulgowy 20 złotych.

Martin Vaculik to jeden z zawodników, który wystąpi na krośnieńskim torze w Teamie Słowiańskim. Słowak już cieszy się na te zawody, tym bardziej, że właśnie w Krośnie stawiał swoje pierwsze kroki w polskiej lidze.

- Dla mnie pomysł z organizacją takiego meczu jest bardzo trafiony. Nie tylko dlatego, że polska drużyna może testować swoje umiejętności, lecz jest to możliwość choć przez chwilę bycia częścią jakiegoś zespołu. Polska drużyna jest bardzo silna. To reprezentacja, którą wystawiają na DPŚ, czyli zawodnicy z żużlowego światowego topu. Jednak nasz zespół również jest bardzo ciekawy, to mistrzowie Europy czy zawodnicy z najwyższej półki. Nie będziemy odpuszczać, dlatego cieszę się, że mogę być częścią takiego widowiska. Ostatni raz w Krośnie byłem 6 lat temu. To sporo czasu. Istotne jest dla mnie, że będę mógł jeździć dla tych kibiców, mam tam duże grono swoich fanów. Wiem, że ludzie, którzy tam będą pamiętają mnie nawet do teraz. Liczę, że drużyna Słowian również w Krośnie będzie mogła liczyć na doping. Jedno jest pewne, ja dam z siebie jak najwięcej. Kibice będą chcieli zobaczyć ciekawą walkę i z mojej strony mogą na taką liczyć - mówi Martin Vaculik.

Reprezentacja Polski: Jarosław Hampel, Maciej Janowski, Krzysztof Kasprzak, Janusz Kołodziej, Piotr Pawlicki, Bartosz Zmarzlik.
Trener: Marek Cieślak.

Team Słowiański: Andrej Karpov, Andrzej Lebidiev, Artem Łaguda, Jurica Pavlic, Emil Sajfutdinov, Martin Vaculik.
Trener: Hans Nielsen.

Honorowy Patronat nad imprezą w Krośnie, rozgrywaną w ramach cyklu "Polish Speedway Battle", objął Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego.

Pozostały cykl meczów rozstrzygnie się na torach: Piły, Gdańska i Lublina.

psb/red.

  • autor: psb/red.

2 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?