KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Polish Speedway Battle: 19 kwietnia mecz reprezentacji Polski w Krośnie Polecamy

Polish Speedway Battle: 19 kwietnia mecz reprezentacji Polski w Krośnie Fot. Łukasz Jaracz

Kolejne wielkie wydarzenie sportowe przed nami. Na krośnieńskim torze żuzlowym wystąpi reprezentacja Polski w Speedwayu. "Polish Speedway Battle" to cykl meczów międzynarodowych reprezentacji Polski z "teamem słowiańskim". Otwarcie nastąpi w Krośnie!

REKLAMA


Rywalem podopiecznych trenera Marka Cieślaka będzie "Team Słowiański" złożony ze znakomitych i doświadczonych zawodników. "Polish Speedway Battle" to duże wydarzenie, cykl meczów rozstrzygnie się na torach Piły, Gdańska i Lublina.


Michał Tabisz i Piotr Szymański

- Bardzo się cieszę, że pierwsze zawody będą w Krośnie. Zawsze lubię tu przyjeżdżać, widzę jak zmienia się ten stadion, jest nowy park maszyn - mówił na konferencji prasowej Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego. Kilka lat wcześniej podobna impreza miała miejsce w Toruniu, gdzie odbył się mecz Polska - Reszta Świata. Był to duży sukces medialny, stąd pomysł na kolejne, podobne wydarzenia.

- Bardzo zależy nam na promocji naszej narodowej reprezentacji, dlatego zaakceptowaliśmy pomysł na rozegranie przez nią cyklu międzynarodowych meczów. Odbędą się one nieprzypadkowo na torach drużyn Polskiej Drugiej Ligi Żużlowej. Kibice z tych ośrodków nie mają na co dzień gwiazd polskich i zagranicznych. Czekają nas z pewnością duże emocje, już dziś zapraszam na wszystkie spotkania - powiedział przewodniczący GKSŻ, Piotr Szymański.

Prezydent Krosna, Piotr Przytocki potwierdził, że sport na najwyższym poziomie to jedna z form promocji Krosna. - Staramy się zaproponować najlepsze warunki do zgrupowań, treningów, ale i do rozgrywania ważnych meczów czy turniejów, jak ostatni turniej futsalowy Eliminacji Mistrzostw Europy - Prezydent podkreślał, że Krosno jest już szczęśliwym miejscem dla młodzieżowych reprezentacji Polski.

Michał Tabisz, reprezentujący Marszałka Województwa, powiedział na konferencji w Krośnie, ze w czasie żużlowych meczy ekstraligowych w Rzeszowie jest dużo samochodów z rejestracją z Krosna. Teraz będzie okazja, by było odwrotnie, żeby rejestracje rzeszowskie pojawiły się w Krośnie - To powinno być zawsze dwustronne - podkreślał, że dla województwa to też jest ogromna promocja.


Janusz Steliga - prezes KSM Krosno

- Chciałbym podziękować Głównej Komisji i wszystkim osobom, które zdecydowały, że tak piękne zawody odbędą się w Krośnie - mówił Janusz Steliga, prezes KSM Krosno.

- Jest to wspaniała sprawa, Krosno zasługuje na to, aby reprezentacja Polski pojechała jeszcze na tym czarnym torze. To może być ostatnia okazja, bo być może zostanie on usunięty i będzie taka, jak w każdym innym ośrodku żużlowym, będzie to granit. A tak jest jeszcze okazja, żeby reprezentacja ubrudziła sobie troszkę kombinezony - powiedział Janusz Steliga.

- Jest to ogromna sprawa reprezentować kraj. Uwielbiam jeździć na motocyklu żużlowym, a jeśli mogę to robić dla kraju, to jest to coś niesamowitego. W Krośnie zawsze mi się dobrze jeździło. Wszystkich bardzo zapraszam - mówił Janusz Kołodziej, który reprezentował na konferencji kadrę narodową.

Reprezentacja Polski:
Jarosław Hampel
Maciej Janowski
Krzysztof Kasprzak
Janusz Kołodziej
Piotr Pawlicki
Bartosz Zmarzlik
Trener: Marek Cieślak

Team Słowiański:
Andrej Karpov
Andrzej Lebidiev
Artem Łaguda
Jurica Pavlic
Emil Sajfutdinov
Martin Vaculik
Trener: Hans Nielsen


Informacje dla kibiców przekazywał Jakub Kępa z firmy Best Speedway Management.

Sprzedaż biletów już ruszyła. Można je kupić poprzez portal kupbilet.pl, w punktach STS, Empik, a także w biurze KSM Krosno.

Ceny biletów:
35 zł - normalny
20 zł - ulgowy
45 zł - na trybunę główną

Transmisja z imprezy przewidziana jest w TVP Sport.

- Jedną z atrakcji będzie sesja autografów. Zaplanowana jest na godzinę 11 w Galerii Eljot. Będą tam trzej zawodnicy reprezentacji Polski i trzej z reprezentacji gości. Atrakcją będzie obecność Hansa Nielsena - mówił Jakub Kępa.

Wszelkie informacje o "Polish Speedway Battle" znajdziecie na stronie organizatorów: www.polishbattle.pl

pd

  • autor: pd

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?