KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

ŻUŻEL: Gino Manzares w składzie Friendship Speedway Trophy

Poznajemy zawodników, którzy 14 października w Krośnie wezmą udział w zawodach Friendship Speedway Trophy.

REKLAMA


Friendship Speedway Trophy to inicjatywa mająca na celu pomoc żużlowcom, którym w wyniku kontuzji zagraża przerwanie kariery. Więcej o wydarzeniu możecie przeczytać tutaj: Friendship Speedway Trophy już 14 października na torze w Krośnie

Zestawienie jeźdźców, którzy zmierzą się na krośnieńskim owalu otworzył zawodnik startujący w tym sezonie w barwach drużyny ROW Rybnik - Damian Baliński.

Na zawodach nie mogło zabraknąć zawodników z regionu. Do obsady dołączył wychowanek Unii Tarnów - Ernest Koza, były reprezentant KSM Krosno. Zawodnik w obecnym sezonie reprezentuje barwy ARGE Speedway Wandy Kraków. Koza osiągnął średnią biegową 1,746 w rozgrywkach Nice I Polskiej Ligi Żużlowej.

Po wychowanku tarnowskiej Unii przyszedł czas na zawodnika rodem z Rzeszowa. Chęć uczestnictwa w Friendship Speedway Trophy wyraził Dawid Lampart, Drużynowy Mistrz Polski z 2012 r., najskuteczniejszy z zawodników Stali Rzeszów. Średnia 2,051 klasyfikuje go na 12 miejscu wśród zawodników Nice I PLŻ.

Na krośnieńskim torze pojawi się nadzieja amerykańskiego speedwaya - Gino Manzares podopieczny Grega Hancock'a.

- Dziś, na fanpage Friendship Speedway Trophy @speedway.trophy ogłoszone zostaną dwa kolejne nazwiska - zarówno wychowanka Unii Tarnów jak i Stali Rzeszów. Przy dobrym układzie numerów startowych może się zdarzyć, że będziemy świadkami biegu derbowego - mówi Marcin Kromoliński z King Sport Marketing, organizator wydarzenia.

red.

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?