KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Czy doktor ekonomii uzdrowi szpital?

Jest decyzja w sprawie powołania dyrektora krośnieńskiego szpitala. Jak dowiedział się portal KrosnoCity.pl, Zarząd Województwa powołał na dyrektora Piotra Lenika. Jego kandydaturę pozytywnie zaopiniowała komisja konkursowa. Piotr Lenik jeszcze nie objął stanowiska, ale to już formalność. Czy doktor ekonomii uzdrowi szpital?

REKLAMA


alt

Od października ub. roku, kiedy odwołany został dyrektor Mirosław Leśniewski (Odwołany dyrektor szpitala), krośnieński szpital nie ma dyrektora. Pełniącą obowiązki dyrektorskie do dzisiaj jest p. Magdalena Tymcio, która wcześniej była dyrektorem do spraw administracyjno – ekonomicznych. Być może już jutro obowiązki dyrektorskie przejmie Piotr Lenik, doktor ekonomii.

alt

Kandydaturę Piotra Lenika wybrano w drugim konkursie na to stanowisko. – Zarząd Województwa podjął decyzję o powołaniu pana Piotra Lenika na dyrektora na okres 6 lat – informuje rzecznik Marszałka Wiesław Bek, decyzję podjęto w 4 osobowym składzie -  Decyzja była jednogłośna, nie było tez żadnych odwołań od wyboru komisji konkursowej – dodaje Wiesław Bek. Rzecznik Marszałka uzasadnia – Szpital potrzebuje dyrektora. Nie może bezterminowo sprawować tej funkcji ktoś, kto tylko „pełni obowiązki”. Piotr Lenik jako ekonomista z doktoratem rokuje nadzieje na to, że wyprowadzi szpital na prostą.

alt

Sam Piotr Lenik jeszcze nie otrzymał oficjalnego potwierdzenia, chociaż odbiera liczne telefony z gratulacjami – Jako dyrektor będę mógł się wypowiedzieć po objęciu stanowiska – mówi Piotr Lenik. Kiedy to może nastąpić? Rzecznik Marszałka stwierdza, że to może być już jutro. Jak poinformował, wystarczy oficjalna decyzja podpisana przez Marszałka Województwa. Wtedy P. Lenik będzie mógł objąć stanowisko w szpitalu.

Kim jest Piotr Lenik?
Absolwent Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej im. T. Kościuszki we Wrocławiu oraz Politechniki Rzeszowskiej im. I. Łukasiewicza. Wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie, koordynator Programu Rozwoju PWSZ w Krośnie „Kurs na gospodarkę” (Dyplom to nie wszystko - spotkanie z menadżerami).

alt

Asesor oceniający projekty unijne w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w województwie podkarpackim. Pracował w Nadwiślańskich Jednostkach Wojskowych MSWiA w Warszawie, a następnie na rzecz krajowych i regionalnych programów gospodarczych, tj. „Przedsiębiorstwo Fair Play”, czy „Polska/Podkarpacka Nagroda Jakości”. Jest przewodniczącym Klubu Platformy Obywatelskiej w Radzie Miasta Krosna. 19 czerwca Zarząd Województwa Podkarpackiego podjął decyzję o powołaniu Piotra Lenika na stanowisko dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Krośnie.

Piotr Dymiński
Fot. archiwum

 • autor: Mateusz Głód

25 komentarzy

 • Rommi

  Książki są, bardzo dobrze :) A te suksecy w pracy zawodowej ?? Dalej tkwie w niewiedzy, więc proszę pomóżcie :)

  Urlopy ?? No jeśli Pan Dyrektor będzie wykorzystywać urlopy dla pełnienia obowiązków Radnego, to będę wniebowzięty i osobiście mogę podwozić go ze szpitala na sesje :) Ale jest klops, urlopu jest tylko 26 dni w roku, sądzisz, że wystarczy ?:) Oby.
  Bacznie będziemy przyglądać się aktywności Pana Lenika w wykonywawniu obowiązków Radnego :)

  Zgłoś nadużycie Rommi czwartek, 21, czerwiec 2012 20:40 Link do komentarza
 • maxi kaz

  Rommi, tobie się zdaje że dyrektor siedzi w szpitalu 7 dni w tygodniu i 24/dobę? nie ma jakiś urlopów? wyjazdów służbowych? Zastępców? Szukasz dziury w całym.

  Zgłoś nadużycie maxi kaz czwartek, 21, czerwiec 2012 16:34 Link do komentarza
 • Albin

  "Ci co krytykują innych, często okazują się największymi miernotami" POWIEDZ MI jak to sie ma do umiejetności zarządzania tak specyficznym zakładem jakim jest szpital??? wg. mnie nijak :0 ten pan nawet nigdy "nie siedział obok" szpitala, nie ma zadnego wykształcenia w kierunku zarzadzania w ochronie zdrowia, nigdy nie widział i nie ma pojecia jak funkcjonuje szpital od strony zarzadzajacego. a ze ma doktorat, i jest ekonomista teoretykiem, to sorry, ale TO nic w stosunku do wiedzy i umiejetnosci jakie nalezy posiadac chcac prawidłowo zarzadzac placówka jaka jest szpital. Widac układ polityczny jest wazniejszy od szpitala, widac nikomu tak naprawde nie zalezy na tym aby wyprowadzic ten szpital z dlugów, widac sa inne priorytety organu założycielskiego. Cóż............. wiem też jedno, gdyby ten szpital był własnoscia ktoregokolwiek Pana/Pani z zarzadu to jestem pewny, iz nie wybrano by takiego pana jak p. Lenik tylko menadzera znajacego branżę, z doswiadczeniem, ktory pilnowałby ich pieniedzy:))) ot i wszystko

  Zgłoś nadużycie Albin czwartek, 21, czerwiec 2012 13:12 Link do komentarza
 • google.pl

  Rommi. Hmm... Gdybyś umiał obsługiwać wyszukiwarki internetowe, nie pytałbyć o osiągnięcia-publikacje p. Lenika. Jego książkę łatwo można znaleźć. Ale rozumiem, że twoje umiejętności obsługi sieci interentowej są ograniczone, ale za to osiąniecia na wszytskich niwach masz większe... Ty zazdrośniku. Zrób coś oprócz bełkotania ...
  Sprawdź, jeśli potrafisz:
  http://www.ksiegarnia.difin.pl/index.php?id=1575
  http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/108432/motywatory-pozaplacowe-czyli-droga-do-nowej-jakosci-pracownikow.html
  http://www.dobraksiazka.pl/k,az_206138,Motywatory-pozaplacowe-czyli-droga-do-nowej-jakosci-pracownikow-Lenik-Piotr.html

  Zgłoś nadużycie google.pl czwartek, 21, czerwiec 2012 02:49 Link do komentarza
 • alex

  Tak długo będzie kierował jak długo pozwolą mu doktorki ze szpitala bo zawsze jest z nimi konflikt.
  Dopyuki nie będzie ingerował w ich związki to pozwolą mu brac kase, tam jest potrzebny facet z batem a nie z doktoratemhttp://krosnocity.pl/components/com_jomcomment/templates/default/images/textarea-long-start.gif.

  Zgłoś nadużycie alex czwartek, 21, czerwiec 2012 02:32 Link do komentarza
 • Rommi

  Kotku ale teraz Pan Dr pełił będzie funcję publiczną, na stanowisku gdzie obowiązywać go będzie nielimitowany czas pracy. Także to jak sobie pracował na uczelni, to jego i rektora sprawa. A z chwilą objęcia stanowiska realia się zmieniają i jest klops :)
  A co do tych jego sukcesów to ... ??

  Zgłoś nadużycie Rommi środa, 20, czerwiec 2012 23:32 Link do komentarza
 • google.pl

  Rommi! Hmmm. Może dlatego nie możesz nic znaleźć w necie na temat publikacji nowego dyrektora szpitala, bo po prostu jesteś matołem. Ja umiem używać przeględarek i popatrz, np. to linki do książki Lenika: http://www.ksiegarnia.difin.pl/index.php?id=1575
  http://www.dobraksiazka.pl/k,az_206138,Motywatory-pozaplacowe-czyli-droga-do-nowej-jakosci-pracownikow-Lenik-Piotr.html
  http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/108432/motywatory-pozaplacowe-czyli-droga-do-nowej-jakosci-pracownikow.html

  Zgłoś nadużycie google.pl środa, 20, czerwiec 2012 22:36 Link do komentarza
 • emerytoznawca

  zaczęło się atakowanie od radnych emerytów i rencistów. Każdy radny pracuje i ma obowiązki (oprócz emerytów i rencistów) i każdy to jakoś godzi. Lenik przecież do tej pory był radnym i wykładowca w godzinach, w których zwykle są wykłady. Tu mała prosba do rządzących w Krośnie emerytów, rencistów i innych dziadków: róbcie sesje i komisje w czasie odpowiednim dla ludzi pracujących, aktywnych zawodowo. Może i my, mieszkańcy, przyjdziemy zobaczyć jak działacie w radzie!

  Zgłoś nadużycie emerytoznawca środa, 20, czerwiec 2012 22:11 Link do komentarza
 • Rommi

  Klake Pan Lenik na tym portalu ma wyborną :) Jeśli będzie ona wprost proporcjonalna do efektów pracy i zachwytów nad Panem Lenikiem, to będziemy wszyscy szczęśliwi. Ja mam jednak kilka pytań: pierwsze do Klaki Pana Lenika - proszę wymieńce mi 3 największe sukcesy zawodowe tego Pana, bo może ja coś przeoczyłem, może coś mi umknęło ?? Ja nie mam zielonego pojęcia co ten Pan osiągnął dotychczas. Stopień doktora ?? Hmm może jakieś ciekawe publikacje ?? Kurcze no nic nie mogę znaleźć...

  A drugie pytanie - ciekawe jak Pan Lenik wyobraża sobie sprawowanie funkcji Radnego Rady Miasta Krosna. Jak wiadomo powszechnie, nasza Rada obraduje na Sesjach zwyczajowo w dni robocze, w godzinach w których dyrektor szpitala powinien być na stanowisku pracy. Mało tego - mamy przecież komisje stałe w Radzie Miasta, które obradują w dni robocze, w godzinach pracy szpitala. Pan Lenik zasiada w komisjach: Budżetowo-Finansowej, Urbanistyki i Geodezji, Rodziny i Edukacji i Inwentaryzacyjnej (łącznie 4)

  Jak wobec tego Pan Lenik zamierza pracować w komisjach Rady Miasta? Bo jeśli jako dyrektor zakładu zamierza urywać się w godzinach pracy, to będzie to "znakomity" przykład dla innych pracowników - w szczególności dla lekarzy, tak krytykowanych za pracę na 3 etatach "na raz". Jestem bardzo ciekawy opinii największych zwolenników Pana Lenika, jak oni to widzą ? :) No a jeśli Pan Lenik będzie nieobecny podczas podejmowania ważnych dla Miasta decyzji, gdyż mandat Radnego zacznie kolidować z obowiązkami służbowymi, to chyba trzeba męskiej decyzji, tj. złożenie mandatu.

  Zgłoś nadużycie Rommi środa, 20, czerwiec 2012 21:39 Link do komentarza
 • współczucie

  Ja mu współczuję. Teraz wszyscy beda na nim psy wieszać: lekarze, pielęgniarki i pacjenci...

  Zgłoś nadużycie współczucie środa, 20, czerwiec 2012 18:39 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?