Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Miasto chce zburzyć swój budynek. Konserwator ma wątpliwości Polecamy

Miasto chce zburzyć swój budynek. Konserwator ma wątpliwości Fot. KrosnoCity.pl

Przedłużają się prace związane z rewitalizacją Starego Miasta. Jedną z przyczyn jest sprzeciw konserwatora zabytków wobec planu wyburzenia budynku pomiędzy ul. Spółdzielczą, a Franciszkańską. Już dziś wiadomo, że miasto od strony ul. Sienkiewicza będzie rozkopane przez wakacje.

REKLAMAPrace na ul. Franciszkańskiej przeciągają się ze względu na prace archeologiczne. Ryszard Sokołowski, Naczelnik Wydziału Drogownictwa dodaje, że kolejną trudność sprawia budynek przy ul. Spółdzielczej. Miasto chce go wyburzyć, jednak przy rozbiórce mogłaby zostać uszkodzona nowa nawierzchnia drogi. Dlatego opóźniono prace związane z wymiana nawierzchni, tak by wykonać je po rozbiórce budynku. Sama rozbiórka została jednak zablokowana przez konserwatora zabytków.


- Decyzja na rozbiórkę potrwa dwa - trzy miesiące. Trudno powiedzieć ile potrwa wydanie decyzji - mówi naczelnik Sokołowski. Prezydent Piotr Przytocki powiedział, że na razie nie wiadomo jakie dokładnie są uwagi konserwatora. Odbyło się spotkanie z Konserwatorem Wojewódzkim. - Wiąże się to z tym, że działamy w obszarze, który jest wpisany do “obszaru chronionego”. Ten obszar jest pod ochroną konserwatorską. Sam budynek nie jest zabytkiem. Nie stanowi jakiegoś “pozytywnego wizerunku” Starego Miasta.

Gmina Krosno jest właścicielem terenu i budynku. Prezydent chce aby sam budynek został wyburzony i zastąpiony obiektem bardziej pasującym do Starego Miasta. Zgodnie z planem ten teren ma mieć “zwartą zabudowę”, nie może pozostać np. parkingiem.

Wkrótce rozpocznie się IV Etap rewitalizacji, czyli przy ul. Sienkiewicza i na Placu 3 Maja. Rozpocznie się od prac archeologicznych w miejscu, gdzie znajdowała się Brama Węgierska. - Najwięcej niewiadomych jest przy placach archeologicznych - podkreśla naczelnik Sokołowski. Możliwe, że jeszcze w tym roku zakończą się prace, w tym położona zostanie nowa nawierzchnia wzdłuż budynku sądu na ul. Sienkiewicza.

pd
Fot. Piotr Dymiński

7 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj