KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Studia w Krośnie - zapisy do 21 lipca Polecamy

Do najpopularniejszych w Polsce, najczęściej wybieranych przez maturzystów kierunków studiów w ostatnich latach należą: prawo, informatyka oraz zarządzanie, z których dwa ostatnie można studiować również na miejscu. Na te oraz kilkanaście innych atrakcyjnych kierunków można zapisywać się elektronicznie do 21 lipca 2014 roku poprzez stronę www.pwsz.krosno.pl.

REKLAMA


Na przykład Zarządzanie…
Istniejący od roku w krośnieńskiej PWSZ-ce kierunek Zarządzanie, mimo niżu demograficznego, cieszy się wśród kandydatów niesłabnącym zainteresowaniem. Studia podejmowane na tym kierunku rozwijają kompetencje, umożliwiające podjęcie pracy zawodowej w charakterze specjalisty oraz kierownika najniższego szczebla. Po zdobyciu dostatecznego doświadczenia praktycznego natomiast, absolwenci tego kierunku są predystynowani do piastowania stanowisk na średnim i najwyższym szczeblu zarządzania w różnorodnych organizacjach, w tym w przedsiębiorstwach, instytucjach publicznych, czy do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie, jako jedyna w subregionie, od roku stwarza możliwości studiowania na kierunku zarządzanie, kształcąc w trzech specjalnościach: zarządzanie finansami, zarządzanie instytucjami publicznymi, a także zarządzanie w przedsiębiorstwie. W trakcie starannie sprofilowanych trzyletnich studiów licencjackich, studenci mają możliwość poznania wielu aspektów zarządzania w różnego typu organizacjach: przedsiębiorstwach produkcyjnych, usługowych i handlowych, różnorodnych urzędach i instytucjach, czy też zarządzania własną działalnością gospodarczą.

Nowopowstały zakład dydaktyczny dysponuje pokaźną bazą firm i instytucji w regionie, w których można odbywać praktyki studenckie. Studenci, w ramach programu ERASMUS, mają także możliwość okresowego studiowania w ośrodkach akademickich za granicą. Wszyscy studiujący przechodzą także obszerny 180-godzinny kurs języka angielskiego. Jednocześnie w trakcie trzech lat, spędzają w firmach na praktykach łącznie piętnaście tygodni, co pozwala wyrobić u przyszłych absolwentów efektywne zachowania kierownicze. Mocną stroną studiowania zarządzania w Krośnie jest także to, że wśród wykładowców dominują praktycy - menedżerowie z doświadczeniem.

Multimedialna Pracownia Praktyki Przedsiębiorczości
Od nowego roku akademickiego, w krośnieńskiej uczelni uruchomiana zostanie interaktywna pracownia praktyki przedsiębiorczości, składająca się m.in. ze stanowiska symulującego obsługę klienta, stanowiska prezentacji i wystąpień publicznych, a także stanowiska negocjacji oraz zespołowego rozwiązywania problemów.


Fot. archiwum

Pracownia będzie urządzona w sposób odzwierciedlający wnętrze współczesnej firmy, a także wyposażona w sprzęt multimedialny, umożliwiający zarówno podgląd czasu rzeczywistego, jak również odtwarzanie i analizowanie poszczególnych symulacji ex post.

Stanowiska komputerowe pracowni, a także nowego komputerowego laboratorium systemów zarządzania będą wyposażone w nowoczesne oprogramowanie zawierające moduły: SAP, Insert oraz WaPro Asseco.

Kierunek zarządzanie bardzo chętnie wybierają również studenci kształcący się na innych kierunkach studiów, w tym technicznych, humanistycznych, a także absolwenci wszelkich studiów wyższych, chcących dodatkowo zdobyć wykształcenie menedżerskie. W Krośnie istnieje, oczywiście, możliwość studiowania zarządzania również w systemie studiów niestacjonarnych. - Praktyka poszczególnych organizacji dostarcza dowodów na wzrastające zainteresowanie pracownikami dysponującymi, poza wiedzą kierunkową, również menedżerską, pozwalającą wykonywać funkcje kierownicze najniższego i średniego szczebla, jak również na efektywne realizowanie powierzonych obowiązków na różnorodnych stanowiskach - podkreśla Marek Krzywonos, opiekun studentów kierunku zarządzanie w krośnieńskiej PWSZ. Istotnie, studiowanie zarządzania coraz częściej staje się przedmiotem zainteresowania, nie tylko jako pierwszym, ale również drugim kierunkiem studiów.

 

  • autor: Redakcja

5 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?