KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Kursy językowe dla każdego w "Academii" działającej przy PWSZ

Kursy językowe dla każdego w "Academii" działającej przy PWSZ Fot. PWSZ Krosno

Działająca przy PWSZ w Krośnie "Academia" posiada w swojej ofercie ogólnodostępne kursy języków obcych dla klientów w różnym wieku, na różnym stopniu zaawansowania oraz o różnej motywacji. 9 września na auli PWSZ przy ul. Kazimierza Wielkiego odbędzie się spotkanie informacyjne na temat szkoły języków obcych.

REKLAMA


- Złoto w sporcie to poziom mistrzowski - gwarancja klasy, stylu i umiejętności. Gwarantem najwyższej jakości usług jest złoty poziom GOLD, przyznany kolejny rok z rzędu PWSZ im. Stanisława Pigonia w Krośnie przez British Council. To uznanie, na jakie mogą liczyć najlepsze i najprężniej działające ośrodki przeprowadzające egzaminy międzynarodowe Cambridge w Polsce - informuje PWSZ.

Krośnieńska uczelnia pomaga nie tylko w  doskonaleniu umiejętności językowych, ale przygotowuje i rejestruje kandydatów chcących zdobyć międzynarodowy certyfikat.

Działająca przy PWSZ w Krośnie "Academia" oferuje kursy języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego, rosyjskiego, hiszpańskiego oraz włoskiego dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia odbywają się w małych grupach lub indywidualnie, co sprzyja efektywności procesu nauczania. Szkoła ma doskonałe zaplecze techniczne - wszystkie sale wyposażone są w tablice multimedialne, komputery, projektory oraz systemy nagłaśniające, co pozwala lektorom prowadzić zajęcia w oparciu o najnowsze metody dydaktyczne, takie jak blended learning, computer-assissted learning czy e-learning. Lektorzy "Academii" to doświadczeni nauczyciele języków obcych, specjalizujący się nie tylko w nauczaniu języka ogólnego, lecz także języka specjalistycznego - technicznego, w biznesie, w medycynie, cieszącego się dużym zainteresowaniem z uwagi na fakt,  że kursy branżowe stanowią doskonałe przygotowanie do zawodu. Lektorzy "Academii" - posiadający uprawnienia egzaminatorów - przygotowują kursantów do egzaminów ministerialnych (test szóstoklasisty, egzamin gimnazjalny, matura) oraz do egzaminów międzynarodowych, w szczególności Cambridge ESOL, do których kandydaci mogą przystąpić w Wewnętrznym Ośrodku Egzaminacyjnym British Council przy PWSZ w Krośnie, bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów dojazdu.

Kandydaci mogą przystąpić do egzaminów Cambridge ESOL, dostosowanych do indywidualnego poziomu i preferencji. W swojej ofercie posiadamy międzynarodowe egzaminy z języka angielskiego dla dzieci (7-12 lat), młodzieży i dorosłych, egzaminy z języka ogólnego (General English) oraz dla ludzi biznesu (Business English, Financial English), a także dla osób wyjeżdżających na studia lub do pracy za granicę (IELTS). Kandydatom zapewniamy kompleks fachowych usług, tj. pełną rejestrację, wybór dogodnego terminu (kilkanaście opcji w roku), możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w bezpłatnym teście próbnym (tzw. Cambridge Pretesting), przygotowanie do egzaminu pod opieką wykwalifikowanej kadry lektorów, profesjonalne doradztwo.

Egzaminy Cambridge English: First and Advanced (FCE & CAE) zwalniają studentów z lektoratu i / lub egzaminu z języka angielskiego, zwiększają ich szanse w procesie aplikacji w programach wymiany międzynarodowej, i co ważniejsze, w procesie rekrutacji na wymarzone studia przez otrzymanie dodatkowych punktów (np. AGH – FCE = 200 punktów). - Przystępuję do egzaminu FCE ponieważ wiem, że jest on respektowany przez najlepsze uczelnie w kraju, m.in. Uniwersytet Warszawski. Dyplom FCE pozwala na zwolnienie z lektoratu języka obcego, więc nie będę musiała się martwić o uzyskanie zaliczenia przynajmniej z jednego przedmiotu - powiedziała Kasia Marcinkowska, absolwentka I LO im. M. Kopernika w Krośnie, przystępująca do egzaminu FCE w naszym miejscowym ośrodku.

Dla pracodawców w Polsce i za granicą certyfikaty Cambridge English są dowodem wysokich kompetencji językowych, jak i potwierdzeniem umiejętności osiągnięcia założonego rezultatu. W dużych przedsiębiorstwach, gdzie językiem korporacyjnym jest język angielski, dyplomy Cambridge English znacznie zwiększają szanse na otrzymanie zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną czy też awans na stanowiska decyzyjne.

Dyplomy Cambridge English to także znakomity sposób, aby uhonorować osiągnięcia dzieci w zakresie języka angielskiego, rozwijać ich zdolności i umiejętności oraz motywować do dalszych postępów. Testy Cambridge Young Learners to oferta na trzech poziomach zaawansowania adresowana do dzieci w wieku 7-12 lat. To egzaminy w atrakcyjnej i lubianej przez dzieci formie kart pracy, przeprowadzane w przyjaznej, twórczej atmosferze. Swoją strukturą przypominają formę testu językowego szóstoklasisty, więc mogą stanowić przygotowanie do obowiązkowego testu ministerialnego. Każde dziecko otrzymuje prestiżowy certyfikat umiejętności praktycznych University of Cambridge, gdzie poziom zaawansowania mierzony jest ilością tarczy.

- Nasza działalność podlega ocenie nie tylko przez naszych klientów, lecz także przez University of Cambridge i British Council Poland - mówi Ewa Wawszczak-Rybka - pracownik British Council Poland, koordynator centrum egzaminacyjnego w Rzeszowie, egzaminator Cambridge English Language Assessment: - Z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Krośnie współpracujemy nieprzerwanie od 2007 roku. Zaskakuje nas bardzo wysoki poziom kandydatów, jeśli chodzi o egzaminy ustne. Widać tu bardzo dobrą pracę lektorów, nauczycieli języka angielskiego, którzy przygotowują kandydatów do egzaminów na różnym poziomie, o różnej specyfice - dodaje Ewa Wawszczak-Rybka.
 
O szczegóły zapytaj: www.szkolajezykow.pwsz.krosno.pl tel. 13 43 755 15 lub osobiście na spotkaniu informacyjnym 9 września - AULA, ul. Kazimierza Wielkiego 4.

 

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?