KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Akcja "Znicz 2014" od piątku

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. sxc.hu

Od piątku (31.10) na drogach powiatu krośnieńskiego rozpoczyna się coroczna akcja "Znicz". Przez weekend spodziewany jest wzmożony ruch pojazdów i pieszych. Tymczasowe zmiany w organizacji ruchu drogowego na terenie powiatu krośnieńskiego potrwają do 3 listopada.

REKLAMA


Wzmożone działania "Znicz 2014" rozpoczną się w piątek i potrwają do poniedziałku. Funkcjonariusze będą czuwać nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego przede wszystkim w pobliżu cmentarzy.
 
W tych dniach do dyspozycji odwiedzających cmentarz komunalny na ul. Wyszyńskiego w Krośnie wyznaczone zostały parkingi:
- na wysokości cmentarza przy ul. Wyszyńskiego
- przy kościele św. Piotra i Jana z Dukli
- obok pawilonu "Lidl" przy ul. Lwowskiej
- przy Starostwie Powiatowym na ul. Bieszczadzkiej
- na osiedlu mieszkaniowym im. Grota Roweckiego od strony ul. Podkarpackiej.
 
Na krośnieńskich ulicach obowiązywać będą zakazy zatrzymywania się:
- na ul. Podkarpackiej (droga krajowa nr 28) od skrzyżowania z ul. Lwowską do skrzyżowania z ul. Wyszyńskiego i ul. Grodzką po obu stronach drogi
- na ul. Wyszyńskiego w kierunku dzielnicy Suchodół  od skrzyżowania z ul. Podkarpacką do zatok autobusowych poniżej cmentarza po obydwu stronach drogi

Na powyższych odcinkach ulic obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h.
 
W rejonie drugiego krośnieńskiego cmentarza komunalnego w dzielnicy Polanka na ul. Baczyńskiego odbywać się będzie ruch jednokierunkowy. Wjazd na tę ulicę możliwy będzie od ul. Decowskiego (zakaz wjazdu od strony Dobieszyna). Po lewej stronie tej ulicy będzie zakaz zatrzymywania się.
 
Parkowanie będzie możliwe po prawej stronie ul. Baczyńskiego w kierunku Dobieszyna od strony cmentarza oraz na ul. Popiełuszki po lewej stronie drogi możliwe w miejscach oznakowanych znakami drogowymi
 
Wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości na ul. Popiełuszki w rejonie cmentarza do 40 km/godz.
 
Parkingi posiadać będą wyznaczone miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Ruchem drogowym na ulicach i parkingach w razie konieczności będą kierować funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej.
 
Policjanci pełniący w tych dniach służbę będą udzielać niezbędnej pomocy oraz reagować na zachowania zagrażające bezpieczeństwu w ruchu drogowym.
 
- Apelujemy do pieszych, aby po zmroku używali elementów odblaskowych i zachowali szczególną ostrożność poruszając się pieszo, zwłaszcza w rejonach cmentarzy - informuje KMP Krosno.
 
Odwiedzając groby, nie zapominajmy o kieszonkowcach, którzy wykorzystując naszą zadumę łatwo mogą dokonać kradzieży. Bądźmy czujni i ostrożni. Nie zabierajmy na cmentarze większych kwot pieniędzy, biżuterii czy wartościowych dokumentów.

Aby bezpiecznie i spokojnie dotrzeć do domu, musimy jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Wybierając się w daleką podróż, sprawdźmy stan techniczny naszego samochodu. Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze. Zwracajmy szczególną uwagę na znaki drogowe, ponieważ w tych dniach w wielu miejscach pojawiają się nowe oznaczenia.
 
Na cmentarzach powiatu w związku z wysokim stopniem utrudnienia wyjazdu na aleje cmentarną z drogi krajowej nr 9 w miejscowości Iskrzynia. O szczególną ostrożność w tym miejscu apalują policjanci.
 
Wszystkie zmiany organizacji ruchu drogowego wprowadzone zostaną 31 października od godz. 6.00 do 3 listopada do godz. 6.00.
 
Zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton obowiązywać będzie w dniach 31 października w godz. 18.00 - 22.00 oraz 1 listopada w godz. 7.00 - 22.00.

kmp

  • autor: kmp

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?