KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Po raz 8. pierwszym krośnianinem został mężczyzna

Jaś - Pierwszy Krośnianin 2015 Jaś - Pierwszy Krośnianin 2015 Fot. Łukasz Jaracz

Ósmy rok z rzędu Krosno jako pierwszego na świecie wita chłopca. Mały Jan - syn Anny Uliasz i Grzegorza Pleśniaka przyszedł na świat 2. stycznia - trzydzieści minut po północy. W domu na Jasia czeka dwóch starszych braci.

REKLAMA


Chłopiec jest silny i zdrowy, przyszedł na świat drogą naturalną bez komplikacji - ma 61 cm długości i 4250 g. Jest bardzo grzeczny, je i śpi - mówi szczęśliwa mama.

Tradycją jest, że Pierwszego Krośnianina w nowym roku wita Prezydent Piotr Przytocki. Gospodarz miasta do nowonarodzonego niemowlęcia i jego rodziców nie przyszedł z pustą ręką - maluch i rodzice otrzymali talon na zakupy w wysokości 700 zł, kwiaty, misia na szczęście oraz jedyne w swoim rodzaju ubranko z napisem „Pierwszy Krośnianin” i herbem miasta.

Pierwszy Krośnianin kazał na siebie czekać do drugiego stycznia, tymczasem w krośnieńskim szpitalu Nowy Rok powitało troje noworodków. Pierwsza dziewczynka (z Markuszowej) przyszła na świat już minutę po północy. Córka szczęśliwej mamy Magdaleny ma 54 cm długości i waży 3270 g.

Kolejni byli chłopcy, mieszkańcy powiatu krośnieńskiego. O godzinie 12:55 przyszedł na Świat mały obywatel Krościenka Wyżnego. Dwie godziny później (14:55) urodził się mieszkaniec Lubatowej.

W minionym roku w krośnieńskim szpitalu urodziło się 1184 dzieci i jest to liczba porównywalna z poprzednimi latami.

Jaś Pleśniak kontynuuje tradycję pierwszych chłopców w Nowym Roku i dołącza do grona swoich kolegów z siedmiu ostatnich lat: 2008 - Krzysztof Kosowski, 2009 - Adrian Fejkiel, 2010 - Szymon Malec, 2011 - Michał Przepióra, 2012 - Wiktor Włodarski, 2013 - Oliwier Radulj, 2014 - Jakub Podlaszewski.

Fot. Łukasz Jaracz

  • autor: Redakcja

2 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?