KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Czy Krosno będzie miało ministra?

Piotr Babinetz i Stanisław Piotrowicz Piotr Babinetz i Stanisław Piotrowicz Fot. KrosnoCity.pl

Posłowie PiS z Krosna znaleźli się w zespole programowym Beaty Szydło - kandydatki PiS na premiera. Na poniedziałkowej (6 lipca) konferencji prasowej mówili o programie PiS dla Polski i Podkarpacia. Czy posłowie PiS z Krosna zostaną wkrótce ministrami?

REKLAMA


Na konferencji w biurze PiS wystąpili posłowie: Piotr Babinetz i Stanisław Piotrowicz.

Tematem była szeroka konwencja programowa PiS. - Polegała ona na przeprowadzeniu 13 paneli głównych i 36 paneli specjalistycznych. W sumie było to 49 paneli, na których była prowadzona dyskusja na temat programu, jaki chcemy realizować, gdy wygramy wybory - mówił Piotr Babinetrz. Podkreślił, że nie było to pierwsze tego typu spotkanie programowe PiS. Dodał, że po wygranej Andrzeja Dudy grono ekspertów wokół PiS poszerza się.

Głównym punktem programu jest reindustrializacja kraju - rozbudowa przemysłu. Piotr Babinetz powiedział też o konieczności przywrócenia poprzedniego wieku emerytalnego.

Stanisław Piotrowicz powiedział - Prawo i Sprawiedliwość to jedyne ugrupowanie, które dysponuje programem na wypadek objęcia władzy. Ten program mamy od wielu lat. On jest rozwijany wraz ze zmianą sytuacji w kraju.  Poseł podkreślał, że na konwencji głos zabierali eksperci, ale też goście zadający pytania.

Wskazał, że protesty społeczne i fala emigracji to dowód narastającego niezadowolenia w kraju. - Ktoś kiedyś powiedział, że nie ma krajów biednych, są tylko źle zarządzane. Nie zajmujemy się krytyką rządzących, tylko prezentujemy pozytywny program, żeby ludziom w Polsce żyło się lepiej - stwierdził poseł.

Mówiąc o priorytetach programu poseł stwierdził, że jedną z najważniejszych spraw jest praca, bo człowiek bez pracy jest upokorzony i nie ma perspektyw. Jego zdaniem najważniejsze jest tworzenie nowych miejsc pracy. Odpowiedzią ma być reindustrializacja kraju, szczególnie przedsiębiorstw o charakterze strategicznym. - Kołem zamachowym jest właśnie praca - stwierdził Stanisław Piotrowicz.

Wśród priorytetów wymienił też edukację i służbę zdrowia. Poseł Piotrowicz podkreślał też, że trzeba zmienić relacje między obywatelem a państwem - To ludzie są dla władzy, czy władza dla ludzi? - pytał retorycznie. Program PiS według posłów ma powstrzymać emigrację. - Młodzież mamy coraz bardziej aktywną społecznie i politycznie. Ta młodzież wie, że tu może być lepiej - przekonywał Piotrowicz.

Piotr Babinetz mówił o projektach, które będą zachęcały do tworzenia nowych przedsiębiorstw i kredytów mieszkaniowych dla młodych ludzi.

Skąd pieniądze na realizację programu PiS?
Posłowie PiS twierdzą, że przy sprawnie funkcjonującym państwie można znaleźć spore środki do wykorzystania, do pobudzenia rozwoju gospodarczego. Piotr Babinetz opowiedział się za opodatkowaniem banków i wielkich sieci handlowych.


Beaty Szydło - kandydatka PiS na premiera

Stanisław Piotrowicz podkreślił, że 52 miliardy złotych "wyciekają" z powodu nieszczelnego systemu podatkowego. - Spora część wycieka do tzw. "rajów podatkowych". Trzeba zrobić wszystko, żeby te pieniądze nie wyciekały - podkreślał poseł Piotrowicz.

Posłowie PiS przekonują, że właśnie te pieniądze wystarczą na sfinansowanie obietnic wyborczych PiS.
Stanisław Piotrowicz przekonywał, że w latach 2005-2007 PiS miał tylko dwa lata, dlatego nie zrealizował swojego programu.

Odnośnie obecnego stanu państwa, a zatem i dokładności prezentowanych wyliczeń, Piotrowicz powiedział - Dziś parlament utracił kontrolę nad stanem państwa. To podnoszą też inne ugrupowania w parlamencie. Rządzący uchylają się od odpowiedzi na temat stanu finansów państwa. My szacujemy na podstawie dostępnych informacji, wiele rzeczy widać, jak choćby ogromne zadłużenie.

PiS liczy na samodzielne rządy
W konwencji programowej brała udział "Zjednoczona prawica". Poza PiS są to Prawica Rzeczpospolitej Marka Jurka, Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry i Polska Razem Jarosława Gowina. Poseł Babinetz liczy, że wynik wyborczy tych połączonych sił da możliwość samodzielnych rządów. - Pójście szerszą ławą może dać większość bezwzględną w Sejmie i Senacie, tym bardziej, że niektóre sondaże już dają taki wynik - powiedział poseł zapowiadając, że PiS będzie się starał zdobyć tyle mandatów, by nie były potrzebne rządy koalicyjne.

Posłowie z Krosna w zespole eksperckim
Podczas konwencji Beata Szydło przedstawiła szeroki zespół ekspercki PiS, w tym 6 osób z Podkarpacia. Byli to: Marszałek Województwa Władysław Ortyl, posłanka prof. Józefina Hrynkiewicz, Marszałek Sejmu Marek Kuchciński, poseł Kazimierz Moskal oraz posłowie z Krosna: Piotr Babinetz i Stanisław Piotrowicz.

- To nie znaczy, że te wszystkie osoby będą ministrami albo wiceministrami - zastrzegł Piotr Babinetz. Dodał, że znaczący udział reprezentantów Podkarpacia gwarantuje, że sprawy naszego województwa będą uwzględnione.

Podczas konwencji programowej PiS poseł Stanisław Piotrowicz brał udział głównie w panelu dotyczącym wymiaru sprawiedliwości, a uczestniczył też w panelu poświęconym rodzinie. Piotr Babinetz najbardziej zainteresowany był panelem dotyczącym kultury i mediów. Ponadto uczestniczył w panelu polityki historycznej.

pd

  • autor: pd

2 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?