KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Serce nie sługa. Odchudzanie z Nordic Walking

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. Flickr

Polska zajmuje 10-te miejsce w Europie, pod względem liczby osób otyłych. Problem otyłości dotyczy już 23,5 społeczeństwa - alarmują specjaliści. Otyłość jest czynnikiem ryzyka wielu chorób, m.in. miażdżycy, nadciśnienia tętniczego, cukrzycy typu 2, chorób zwyrodnieniowych kości czy niektórych nowotworów.

REKLAMA


Wielu z tych schorzeń można uniknąć stosując zdrową dietę oraz regularną aktywność fizyczną.

- Obecnie coraz bardziej popularną formą aktywności ruchowej staje się nordic walking. Dyscyplina ta angażuje wiele partii mięśniowych, ale jednocześnie nie jest zbyt trudna, dzięki czemu może ją uprawiać każdy bez względu na wiek, kondycję, czy masę ciała. Marsz z kijkami zwiększa spalanie kalorii o 20% w stosunku do zwykłego chodzenia, jest więc dobrym sposobem na walkę z nadwagą - mówi Marcin Pająk z biura prasowego "Intercard".
 
Nordic walking jest dyscypliną sportu, która nie generuje dużych kosztów. W zasadzie jedyny wydatek jaki należy ponieść aby zacząć chodzić z kijkami sprowadza się do zakupu samych kijków oraz wygodnego obuwia, czy odzieży sportowej.
 
Kardiolodzy podkreślają, że marsz z kijami nordic walking jest jedną z najbardziej optymalnych i bezpiecznych aktywności fizycznych. Zalecany jest zarówno pacjentom jak i osobom zdrowym, jako bezpieczna metoda poprawy wydolności układu krążenia oraz jako zdrowa forma aktywnej rekreacji.
 
- Liczymy na zmniejszenie zapadalności na choroby układu sercowo-naczyniowego oraz poprawę rokowania pacjentów, dlatego zachęcamy do spacerów z kijami - mówi dr Janusz Szczupak, Ordynator Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii "Intercard" w Krośnie. - Nordic walking - zwłaszcza na łonie przyrody poprawia samopoczucie, dlatego wyjeżdżając na wakacje, warto zabrać ze sobą kijki - dodaje dr Szczupak.

pd

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?