KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

PWSZ w Krośnie wprowadza nowe kierunki studiów

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PWSZ Krosno

PWSZ w Krośnie wprowadziło do swojej oferty nowe kierunki studiów i specjalizacje, wśród których znalazły się m.in. Górnictwo i geologia oraz Produkcja i bezpieczeństwo żywności. Uczelnia poszerza swoją ofertę edukacyjną, aby sprostać oczekiwaniom studentów i wymaganiom rynku pracy.

REKLAMA


Od nowego roku akademickiego na PWSZ im. Stanisława Pigonia w Krośnie będzie można podjąć nowe kierunki studiów. - Chcemy, aby nasza oferta edukacyjna była nie tylko atrakcyjna dla studentów, lecz także zwiększała ich konkurencyjność na rynku pracy. Dlatego, stale poszerzamy nasz katalog studiów i specjalizacji - mówi Franciszek Tereszkiewicz, kanclerz PWSZ w Krośnie. Wśród nowości edukacyjnych pojawiły się dwa kierunki inżynierskie: Górnictwo i geologia oraz Produkcja i bezpieczeństwo żywności.

Górnictwo i geologia przygotuje absolwenta do pracy w przemyśle górniczym, geologicznym, geotechnicznym oraz w innych gałęziach gospodarki, w których przydatna jest znajomość zagadnień z zakresu górnictwa i geologii. Studia trwają 7 semestrów i odbywają się trybie stacjonarnym lub zaocznym. W obrębie kierunku każdy ze studentów wybiera jedną z dwóch specjalności: górnictwo odkrywkowe oraz górnictwo otworowe. PWSZ w Krośnie jest jedną z pierwszych publicznych uczelni w Polsce, która posiada uprawnienia do kształcenia studentów na tym kierunku.

Kierunek Produkcja i bezpieczeństwo żywności powstał w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie biznesu i ustawodawców zagadnieniami związanymi z produkcją ekologiczną oraz bezpieczeństwem zdrowotnym produktów spożywczych. Po ukończeniu studiów licencjackich student może podjąć pracę w zakładach, które produkują i przetwarzają żywność oraz w instytucjach kontrolnych i tych zajmujących się zdrowiem i żywieniem. Studia inżynierskie na tym kierunku odbywają się w trybie stacjonarnym lub zaocznym.

Elektroniczna rekrutacja na studia dla kandydatów trwa do 16 września br. Na studentów czeka jeszcze wiele miejsc na różnych kierunkach i specjalnościach.

 • autor: Redakcja

2 komentarzy

 • geolog

  Do wiadomości autora w Krakowie jest AGH która od lat kształci na tych kierunkach, ma też od dziesięcioleci filię w Krośnie.
  W górnictwie otworkowym fakt pierwsza na świecie uczelnia jest w Krośnie.

  Zgłoś nadużycie geolog piątek, 21, sierpień 2015 10:20 Link do komentarza
 • Górnik

  "górnictwo otworkowe" a co to takiego? Chyba autor musi się dokształcić przed pisaniem artykułów w temacie który jest mu obcy ;)

  Zgłoś nadużycie Górnik czwartek, 20, sierpień 2015 20:41 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?