KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Krosno zainwestuje w lodowisko

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. Karol Słomka

W Krośnie powstanie kryte lodowisko? Rada Miasta wyraziła zgodę, a inwestycja i dalsze utrzymanie obiektu ma nie powodować nadmiernego obciążenia budżetu. Nowoczesne lodowisko ma być miejscem do zabawy, ale i areną sportową.

REKLAMA


Temat lodowiska pojawił się na sierpniowej sesji Rady Miasta.

- Analizując potrzeby społeczne dla mieszkańców i przyjezdnych, doszliśmy do wniosku, że lodowisko w Krośnie, które jest obiektem bez zadaszenia, funkcjonuje bardzo krótko, a cieszy się ogromnym zainteresowaniem - mówił nam zastępca prezydenta, Bronisław Baran.

Zainteresowanie sportami zimowymi rośnie.

- Z tego lodowiska kiedyś korzystało kilkanaście tysięcy osób, a w ostatnim roku już ponad 40 tysięcy. Zainteresowanie sportami łyżwiarskimi rośnie, powstała szkółka “Pingwinek” dla dzieci, jest amatorska drużyna hokejowa - stwierdza B. Baran mówiąc o przyczynach planowanej inwestycji.

Przystąpiono do realizacji zadania, które było przewidziane w ramach centrum rekreacyjno-sportowego.

- Istniejący projekt techniczny postanowiliśmy przystosować do nowoczesnych technologii. To pozwoli obniżyć koszty funkcjonowania. Zaprojektowaliśmy obiekt, który ma służyć jako ślizgawka dla mieszkańców, ale też ma być przystosowany do profesjonalnego szkolenia i zawodów sportowych (np. łyżwiarstwo szybkie, jazda figurowa, curling). Mamy bardzo pozytywne rekomendacje związków sportowych - podkreśla B. Baran.

Obiekt będzie miał taflę lodową 30x60 metrów. Widownię przewidziano na 700 miejsc siedzących i galerię na około 200 miejsc stojących. - Potężnym atutem obiektu będzie multifunkcjonalność. Obiekt będzie mógł być wykorzystany np. jako sala koncertowa.

- Będziemy bardzo zabiegać o dofinansowanie. Kosztorysowo inwestycja będzie kosztowała około 29 mln złotych, spodziewamy się, że koszt faktycznie będzie niższy. Chcemy realizować inwestycję etapami. Co do finansowania, to uzależnimy je od źródeł dofinansowania. Liczymy na co najmniej 50% - zapowiada B. Baran, dodaje też, że inwestycja ma nie obciążać nadmiernie budżetu.

Koszty funkcjonowania lodowiska oszacowano na 700-800 tysięcy złotych rocznie. Obiekt będzie miał też przychody z różnych źródeł, co przełożyć się ma na zmniejszenie obciążenia budżetu.

- Te przychody będą, być może podobnie jak kryta pływalnia przy ul. Wojska Polskiego, lodowisko będzie pokrywało przychodami koszty swojego funkcjonowania. To będzie zależało od efektywnego zarządzania - podsumował B. Baran.

Inwestycja ma być realizowana w latach 2016-2017.

pd
Fot. Karol Słomka

 • autor: pd

5 komentarzy

 • gość

  a basen na lato ?
  To co w Krośnie to odkryta zupa... .

  Zgłoś nadużycie gość czwartek, 03, wrzesień 2015 21:01 Link do komentarza
 • Trawiata

  tak to super inwestycja... boiska już szkoda chwalić , bo afera na całą Polskę z nawierzchnią rakotwórczą i alergizującą dzieci, to teraz stawiamy na lodowiska... Inwestycja wielka, tylko pytanie, czy takie inwestycje same się utrzymują ...nie...muszą być dotowane. A w Krośnie upada już wszystko. Krośnianie nie mają gdzie pracować , emigrują za granice lub do innych miast . Może warto dotować coś dobrego... dla przyszłych mieszkańców. Nie neguję lodowiska...tylko proszę zastanowić się nad priorytetami.

  Zgłoś nadużycie Trawiata czwartek, 03, wrzesień 2015 18:35 Link do komentarza
 • Drag

  Bardzo potrzeba inwestycja - bo zimą coraz mniej śniegu.

  Zgłoś nadużycie Drag czwartek, 03, wrzesień 2015 13:24 Link do komentarza
 • cynik

  No to na ortopedii zrobi się ruch, że ho ho;-)

  Zgłoś nadużycie cynik czwartek, 03, wrzesień 2015 13:04 Link do komentarza
 • guest100

  Wszystkich zainteresowanych krośnieńskim hokejem i lodowiskiem w ogóle zapraszamy na: http://www.shk.krosoft.pl

  Zgłoś nadużycie guest100 czwartek, 03, wrzesień 2015 10:59 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?