KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Zdemontowali dwa fotoradary. Pozostałe będą działać do końca roku

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

Tylko w tym roku ponad 600 tysięcy złotych wpłynęło do kasy Miasta z tytułu mandatów "z fotoradarów". Od pierwszego stycznia Straż Miejska nie będzie miała uprawnień by używać fotoradarów. Co się z nimi stanie?

REKLAMA


Aktualnie Krosno jest właścicielem trzech tzw. "fotoradarów" czyli urządzeń rejestrujących samoczynnie  wykroczenia w ruchu drogowym. Są to: Multanova 6F - urządzenie przenośne, 2 szt. TraffiStar SR 520 - urządzenia stacjonarne (zainstalowane w masztach) przy skrzyżowaniu ulic: Podkarpacka - Składowa - Czajkowskiego.

Dwa stacjonarne urządzenia rejestrujące TraffiStar SR520, zlokalizowane w masztach na skrzyżowaniach ul. Podkarpackiej z ulicami Zręcińską oraz Pużaka zostały zdemontowane 5 października. Krosno je dzierżawiło. Urządzenia były własnością firmy I-Tauer z siedzibą w Bytomiu. Zostały zwrócone spółce z uwagi na termin umowy na jaki została zawarta. Nie wiadomo jeszcze co stanie się z "pustymi" masztami. Miasto czeka na decyzję Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego dotycząca ich rozbiórki. Nie wyklucza się, że zostaną wykorzystane w przyszłości przez ITD.

Obecnie wykorzystywane są tylko dwa urządzenia stacjonarne TraffiStar SR520.

Wpływy do budżetu Gminy Miasto Krosno z tytułu mandatów karnych nałożonych w 2015 roku wynoszą już 636 787 zł (stan na dzień 26.10.2015). Nałożono 3 809 mandatów karnych. Urządzenia będą pracowały tylko do końca roku.

Zgodnie z ustawą z dnia 24 lipca 2015 o zmianie ustawy - Prawo o ruchu drogowym od dnia 1 stycznia 2016 strażnicy miejscy nie będą uprawnieni do wykonywania kontroli ruchu drogowego wobec kierujących pojazdem naruszających przepisy ruchu drogowego w przypadku ujawnienia i zarejestrowania czynu przy użyciu urządzenia rejestrującego.

- Jaki los czeka urządzenia będące własnością Gminy Krosno, jak również innych gmin czy miast - nie wiemy. Nie ma przepisów wykonawczych do ustawy. Na chwile obecną urządzenia będące na wyposażeniu straży prawdopodobnie będą musiały być zdemontowane w 2016 r. Nie wiadomo czy ITD będzie zainteresowana ich wykorzystywaniem, a jeśli tak to na jakich zasadach. W chwili obecnej jest jeszcze wiele niewiadomych - stwierdza Tomasz Wajdowicz, Komendant Straży Miejskiej w Krośnie.

pd

 • autor: pd

17 komentarzy

 • 828hgkhg

  Kolekcjonerskie prawko pomaga oszczędzić wielu kłopotów, sam zamówiłem już trzy komplety z clubcard.com.pl i jestem z tego bardzo zadowolony, sprawdzicie.

  Zgłoś nadużycie 828hgkhg środa, 16, marzec 2016 21:16 Link do komentarza
 • 628

  Moim zdaniem dobrym wyjściem byłyby dokumenty kolekcjonerskie z szybkieprawojazdy.pl . To prosty sposób jak nie dać się skroić!

  Zgłoś nadużycie 628 poniedziałek, 01, luty 2016 07:21 Link do komentarza
 • vsdv

  Dlatego właśnie opłaca się zamówić dokumenty kolekcjonerskie, choćby z szybkieprawojazdy.pl . Sam mam dwa komplety od pewnego czasu i bardzo się przydają.

  Zgłoś nadużycie vsdv poniedziałek, 01, luty 2016 07:20 Link do komentarza
 • ffgrfg

  Sporym ułatwieniem mogą okazać się dokumenty kolekcjonerskie, ja zamówiłem sobie jeden po oblanym egzaminie na prawko. Zawsze to jakaś legalna opcja. Polecam stone fastidcard.com , tam wszystko z rabatem 10 procent po wpisaniu kodu 84NA7R5B

  Zgłoś nadużycie ffgrfg wtorek, 05, styczeń 2016 16:18 Link do komentarza
 • Jeremi

  Miałem 77 km /H czy mogę ubiegać się o zwrot pieniędzy od strażników ?

  Zgłoś nadużycie Jeremi piątek, 06, listopad 2015 07:42 Link do komentarza
 • Bogdan...

  Ja miałem dokładnie taką samą sytuacje. Musiałem zapłacić 100zł po wielkich negocjacjach z nerwowym starszym panem. Nie dawało mi to spokoju. Dowiedziałem się że jest specjalnym tryb druku 62FD , o którym nic nie mówią. Trochę to trwało. Nie mówiąc o ich irytacji jak się o tym specjalnym druku mówi. Podsumowując. Mandat anulowany ,a pani w kasie zwróciła pieniążki. To się mi podoba.
  Trzeba mocno stać na swoim i nie dać się im zwieść.

  Zgłoś nadużycie Bogdan... czwartek, 05, listopad 2015 22:24 Link do komentarza
 • Wacper

  Tak, jadące w tym samym kierunku.

  Zgłoś nadużycie Wacper czwartek, 05, listopad 2015 20:48 Link do komentarza
 • orela

  @Wacper, dwa samochody obok siebie na 2 pasach?

  Zgłoś nadużycie orela czwartek, 05, listopad 2015 19:57 Link do komentarza
 • Wacper

  Śpieszą się z mandatami jak mogą. Dostałem zdjęcie z prędkością 77 km/h. Na zdjęciu dwa samochody. Idę do sądu, bo na pewno tyle nie jechałem.

  Zgłoś nadużycie Wacper czwartek, 05, listopad 2015 19:42 Link do komentarza
 • orela

  Sami dajecie pokazik temu, że trzeba ulicami zapier***** Fotoradar nie jest po to by zbierac kase ale po to by karac piratów ddrogowych. Od takich gina ludzie.

  Zgłoś nadużycie orela czwartek, 05, listopad 2015 19:26 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?