KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Krośnieńska uczelnia wzbogaciła się o Laboratorium Systemów Alarmowych i Powiadamiania

Krośnieńska uczelnia wzbogaciła się o Laboratorium Systemów Alarmowych i Powiadamiania Fot. PWSZ Krosno

PWSZ uzyskało nowe laboratorium. Będzie służyło do szkoleń związanych z systemami alarmowymi i powiadamiania. Uroczyste otwarcie nastąpiło 18 listopada.

REKLAMA


Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Pigonia w Krośnie, w obiektach uczelni przy ul. Wyspiańskiego 20, we współpracy z firmą SATEL, uroczyście otworzyła Laboratorium Systemów Alarmowych i Powiadamiania (SAP).

- Laboratorium SAP znajduje się w strukturze Zakładu Informatyki. Będzie ono przeznaczone dla studentów, uczniów partnerskich szkół ponadgimnazjalnych, a także do celów prowadzenia specjalistycznych szkoleń - informuje PWSZ.

Laboratorium obejmuje planszowe stanowiska indywidualne z kompletem komponentów systemu alarmowego Integra 64+, oraz  instalację alarmową obejmującą całe II piętro obiektu. Jest ona przystosowana do potrzeb dydaktyki i szkoleń, a w związku z tym posiada odpowiednio dobraną, nadmiarową strukturę. Instalacja umożliwia badanie, rekonfigurację i obsługę realnego systemu alarmowego.

- Z dumą podkreślamy, że laboratorium SAP w tak bogatej konfiguracji jest unikatowe w skali kraju - podaje PWSZ.

SATEL jest firmą prywatną z zaangażowaniem 100% kapitału polskiego, zajmującą się projektowaniem, produkcją i sprzedażą najwyższej jakości urządzeń elektronicznych do ponad 60 krajów Europy i Azji.

pwsz/pd

  • autor: pwsz/pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?