KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Niedługo kościół poświęcony przez św. Jana Pawła II stanie się jego sanktuarium

Kościół Świętych Piotra i Jana z Dukli Kościół Świętych Piotra i Jana z Dukli Fot. Łukasz Jaracz

Rozpoczęły się bezpośrednie przygotowania do uroczystości ustanowienia Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie. Uroczysta Msza Św. odbędzie się 13 grudnia o godz. 11:30. Przewodniczył jej będzie J. E. Ks. Abp Józef Michalik Metropolita Przemyski, przy udziale Księży Biskupów z diecezji przemyskiej oraz diecezji sąsiednich.

REKLAMA


Kościół pw. św. Piotra i św. Jana z Dukli w Krośnie to jedyna świątynia w Archidiecezji Przemyskiej poświęcona osobiście przez św. Jana Pawła II (10 czerwca 1997).

Końcem 2013 roku Rada miasta Krosna poparła starania o utworzenie w Krośnie Sanktuarium św. Jana Pawła II. Zobacz: Radni wdzięczni Bogu. Chcą sanktuarium.

To wielkie wydarzenie nie tylko dla Parafii, ale także dla miasta Krosna i całej naszej diecezji. Wszyscy pamiętamy wizytę Papieża Jana Pawła II na naszej, podkarpackiej ziemi. Jego obecność i modlitwa uświęciły również naszą świątynię. Czujemy się wyróżnieni, ale jednocześnie odpowiedzialni za to, aby uczcić naszego Świętego Rodaka i dbać o to, by pamięć o Nim była zawsze żywa. Bo i On o nas pamięta i wstawia się za nami u Boga.

- czytamy na stronie parafii Św. Piotra i Jana z Dukli.

Kościół Świętych Piotra i Jana z Dukli był miejscem szczególnej obecności św. Jana Pawła II, a teraz stanie się Sanktuarium. Parafia przygotowuje się na to wydarzenie. Od 8 do 13 grudnia trwają specjalne rekolekcje, które prowadzi o. Jan Ewangelista OCD z Czernej.

Ustanowienie sanktuarium
Uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem abpa Józefa Michalika zostanie odprawiona z tej okazji w niedzielę, 13 grudnia o godz. 11.30 w parafii pw. św. Piotra i św. Jana z Dukli przy ulicy Kard. St. Wyszyńskiego 30.

pd

  • autor: pd

8 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?