KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Bycie FIT jest GIT", weź udział w warsztatach zdrowego żywienia

"Bycie FIT jest GIT", weź udział w warsztatach zdrowego żywienia Fot. archiwum "Bycie FIT jest GIT"

W ramach ogólnopolskiej olimpiady dla licealistów cztery krośnieńskie uczennice tworzą projekt pod nazwą "Bycie FIT jest GIT". Celem wydarzenia jest świadomość wśród młodzieży, co zawierają i jak niekorzystny wpływ na ich zdrowie mają niektóre produkty. Projekt skierowany jest głównie do gimnazjalistów i licealistów z Krosna.

REKLAMA


Cztery licealistki z ZSO im. Mikołaja Kopernika w Krośnie oraz II LO w Krośnie: Karolina Krajmas, Ewelina Cieśla, Kaja Armata oraz Dominika Nitka zapraszają krośnieńską młodzież do udziału w kulinarnych warsztatach w ramach projektu "Bycie FIT jest GIT".

- Jesteśmy uczennicami krośnieńskich liceów, w ramach ogólnopolskiej olimpiady "Zwolnieni z teorii" tworzymy projekt pod nazwą "Bycie FIT jest GIT" - mówią organizatorki projektu.

Projekt kierowany jest głównie do młodzieży gimnazjalnej i licealnej. Jego celem jest uświadomienie młodzieży, co zawierały i jak niekorzystny wpływ na ich zdrowie miały niektóre produkty, które spożywali, a przede wszystkim zdolność do świadomego wyboru zdrowego i lokalnego jedzenia.


- Nauczymy Was szanować własny organizm i nie traktować go jak "śmietnik". Zdajemy sobie sprawę, jak trudno jest dotrzeć do młodych ludzi, w związku z tym organizujemy dla nich warsztaty - dodają dziewczyny.

- Spędzicie wspaniałe i kreatywne chwile razem z nami, tworząc pomysłowe i zdrowe dania, kosztując różnych smaków natury, a także szkoląc się w dziedzinie ekologicznego żywienia. Działania te zobrazują to, że zdrowe ciało to zdrowy umysł. Co za tym idzie, odbiorcy mogą przekonać się do walki z nadwagą, która nie musi, ale może dotyczyć ich bądź przyszłych pokoleń. Chcemy chociaż w niewielkim stopniu zatrzymać ten proces i pokazać, że odpowiednie jedzenie i ruch może być "git" - mówią licealistki.

Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć i spróbować potraw przyrządzanych na żywo przez profesjonalnego kucharza - Marcina Piotrowskiego, mistrza świata BBQ, uczestnika programu "Top Chef", szefa kuchni promującego żywność ekologiczną w Polsce i na świecie wraz ze Stowarzyszeniem Polska Ekologia. - Z jego pomocą pokażemy Wam, że zdrowe jedzenie nie jest trudne w przygotowaniu i zaproponujemy proste przepisy dla każdego - dodają organizatorki projektu "Bycie FIT jest GIT".

Warsztaty odbędą się 4 marca 2016 roku w Klubokawiarni Ferment w Krośnie.

red.

  • autor: red.

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?