KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Znaczenie zbilansowanej diety

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Bardzo modne jest obecnie zdrowe odżywanie i bycie fit. Połączenie aktywności fizycznej z dobrze skomponowanymi posiłkami wpływa pozytywnie na funkcjonowanie organizmu. Ważne, by wprowadzając dietę nie zapominać o cennych składnikach odżywczych, najlepiej żeby dieta była zbilansowana.

REKLAMA


Co to znaczy "zbilansowana dieta"?
Dieta zbilansowana to taka, w której organizm otrzymuje wszystkie niezbędne składniki do prawidłowego funkcjonowania. Taki sposób odżywiania polega na wyeliminowaniu produktów niezdrowych, bazuje na piramidzie żywienia. Dietę zbilansowaną można stosować bezterminowo, bo nie opiera się ona na wprowadzaniu drastycznych zmian w odżywianiu.

Jak wygląda zbilansowana dieta?
Dieta zbilansowana opera się na kilku prostych zasadach, których przestrzeganie przyniesie oczekiwane efekty, w postaci prawidłowego funkcjonowania organizmu i dobrego samopoczucia.

Kryteria na których bazuje zbilansowana dieta:
- spożywanie 4-5 posiłków dziennie,
- picie określonej ilości wody, w zależności od masy ciała,
- przygotowywanie potraw samodzielnie w domu,
- jedzenie owoców i warzyw,
- dbanie o różnorodność posiłków,
- eliminacja niezdrowych przekąsek (słodyczy, chipsów),
- zamiana soli na inne przyprawy,
- unikanie cukru stołowego,
- ograniczenie spożywania tłustych mięs, do kilku razy w miesiącu,
- urozmaicenie diety w kasze, otręby i ciemne pieczywo.

Elementem zbilansowanej diety są też określone techniki przygotowywania potraw - gotowanie, duszenie, pieczenie w folii i na ruszcie. Ważne, by wybrane produkty pochodziły ze sprawdzonych źródeł i były nisko przetworzone. Dzienny jadłospis powinien dostarczać około 12-14% energii pochodzącej z białek, 55-60% z węglowodanów i 25-30% z tłuszczów.

Co zrobić, gdy nie ma się czasu na gotowanie w domu?
Idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą wprowadzić zbilansowaną dietę, ale nie mają czasu na przygotowywanie posiłków w domu, jest skorzystanie z usługi cateringu dietetycznego. Firma Apet’Eat oferuje zbilansowane i pełnowartościowe posiłki. Dieta pudełkowa jest opracowywana przez specjalistów, indywidualnie dla każdego klienta. Profesjonaliści, którzy zajmują się przygotowaniem menu mają bogatą wiedzę i doświadczenie, a dodatkowo dietetyka jest ich pasją. Zainteresowani mogą nawet skorzystać z usługi dostawy zamówienia do domu - http://apeteat.pl/dostawa/

Warto zadbać o zdrowe odżywianie i wprowadzić do jadłospisu pełnowartościowe produkty. Należy pamiętać, że nie każda dieta oznacza głodówkę. Przygotowywanie zbilansowanych posiłków wpłynie pozytywnie na funkcjonowanie całego organizmu i z pewnością poprawi samopoczucie.

 

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?