Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Władze województwa wizytowały szpital

Władze województwa wizytowały szpital Fot. Szpital Krosno

10 lutego 2016 roku Wojewódzki Szpital Podkarpacki im. Jana Pawła II gościł przedstawicieli samorządu województwa podkarpackiego. Spotkanie było połączone z wizytacją wyremontowanego oraz powiększonego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w obiekcie przy ul. Grodzkiej.

REKLAMASzpital w Krośnie podlega marszałkowi województwa. 10 lutego lecznicę wizytowali przedstawiciele samorządu województwa: Stanisław Kruczek - członek zarządu województwa podkarpackiego, Dorota Chilik - wiceprzewodnicząca sejmiku województwa, Jerzy Borcz - przewodniczący komisji budżetu, mienia i finansów, a także radni Joanna Bril i Dariusz Sobieraj.

W trakcie spotkania dyrektor Piotr Lenik przybliżył przedsięwzięcia podejmowane przez szpital, a także zapoznał gości z bieżącą działalnością oraz planowanymi inwestycjami.

Spotkanie było połączone z wizytacją wyremontowanego oraz powiększonego zakładu opiekuńczo–leczniczego w obiekcie przy ul. Grodzkiej.

Remont i rozbudowa
Szpital od kilku lat zabiegał w NFZ o zwiększenie wartości kontraktu umożliwiającego poszerzenie działalności zakładu. Ze względu na duże zapotrzebowanie w obszarze lecznictwa długoterminowego, pod koniec ubiegłego roku krośnieńska lecznica otrzymała zielone światło. W szybkim tempie wyremontowano i doposażono dodatkowe pomieszczenia w obiekcie przy ul. Grodzkiej. NFZ przeprowadził wizytację gotowości, a obecnie oczekuje się na aneks do umowy, który pozwoli na przyjmowanie zwiększonej liczby pacjentów. Dotychczas zakład dysponował 40 łóżkami szpitalnymi, po powiększeniu oddziału jest ich o piętnaście więcej.

Czym zajmuje się Zakład Opiekuńczo-Leczniczy
W zakładzie opieką obejmowane są osoby, które ukończyły 18 rok życia, przebyły leczenie szpitalne i mają ukończony proces diagnozowania, leczenia operacyjnego lub intensywnego leczenia zachowawczego. Ze względu na stan zdrowia i niesprawność fizyczną, brak samodzielności w samoobsłudze i pielęgnacji oraz konieczność stałej kontroli lekarskiej, powinny jednak przebywać w specjalistycznej placówce.

W ZOL udzielane są całodobowe świadczenia zdrowotne, obejmujące leczenie, pielęgnację i rehabilitację osób z rozpoznaniem choroby przewlekłej, które nie wymagają hospitalizacji w oddziale szpitalnym, a które w ocenie tzw. skali Barthel (międzynarodowa skala powszechnie stosowana w ocenie sprawności psychofizycznej chorego) dokonanej w dniu przyjęcia, otrzymały 40 punktów lub mniej. Z usług ZOL nie mogą korzystać osoby, których podstawowym wskazaniem do objęcia opieką jest zaawansowana choroba nowotworowa (w takim przypadku wskazana jest opieka paliatywna lub hospicyjna), choroba psychiczna lub uzależnienie (należy korzystać z leczenia w oddziale opieki psychiatrycznej lub odwykowym).

al/pd

 • autor: al/pd

10 komentarzy

 • a-a-a

  Nie ma czasu trzeba szpital wizytować - jakby coś to dało . Kto z nich ma choć trochę pojęcia -ale powaga .

  Zgłoś nadużycie a-a-a piątek, 19, luty 2016 07:02 Link do komentarza
 • czepialski

  Dorota do fryzjera.

  Zgłoś nadużycie czepialski czwartek, 18, luty 2016 17:59 Link do komentarza
 • p

  Niech sie Dyrektor zajmie ortopeda D.N. ktory jest ordynarny wobec pacjentow i wiecznie chodzi zly. Na dyzurach spi i nie przyjmie wiecej chorych. Jaki ojciec, taki syn.

  Zgłoś nadużycie p środa, 17, luty 2016 12:17 Link do komentarza
 • pacjent

  No i co z tej wizyty wynikło ? Jakas dodatkowa kasa dla szpitala ? Jakis nowy sprzet ? A może ci radni przyjechali przekazać swoje diety na wsparcie szpitala.
  Niech lepiej przeanalizuja skuteczność leczenia, trafność diagnóz i t p

  Zgłoś nadużycie pacjent wtorek, 16, luty 2016 20:01 Link do komentarza
 • a-a-a

  do obserwowanie - popieram , popieram , popieram to prawda .

  Zgłoś nadużycie a-a-a wtorek, 16, luty 2016 18:50 Link do komentarza
 • obserwowanie

  Ekonomika jest taka, że są przyjmowani do szpitala do pracy w administracji - (znajomy, znajoma - jednym słowem układy), a podmioty leczące i utrzymujące płynność funkcjonowania placówki leczniczej, są zwalniane ( bardzo często z długim stażem pracy i doświadczeniem)

  Zgłoś nadużycie obserwowanie wtorek, 16, luty 2016 14:59 Link do komentarza
 • Jacobi

  No normalnie jak widzę te warze to scyzoryk się otwiera w kieszeni . Nieroby

  Zgłoś nadużycie Jacobi wtorek, 16, luty 2016 14:51 Link do komentarza
 • pacjent

  Lepiej by kupili nowy tomograf (obecny wiecznie zepsuty), zamiast sztucznych kwiatków na korytarzach i poczekalniach.

  Zgłoś nadużycie pacjent wtorek, 16, luty 2016 13:53 Link do komentarza
 • noname

  Hej no nie może zostać odwołany, przecież to wybitny ekonomista posiadający doświadczenie w zarządzaniu, które nabył w bardzo dobrze prosperującej własnej firmie doradczej.

  Zgłoś nadużycie noname wtorek, 16, luty 2016 13:20 Link do komentarza
 • PC

  Czy to prawda, ze dyrektor Lenik ma zostać odwołany za potężne długi szpitala?

  Zgłoś nadużycie PC wtorek, 16, luty 2016 10:34 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj