KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register LoginSarny na lotnisku: "rezerwat" będzie zlikwidowany

Sarny na lotnisku: "rezerwat" będzie zlikwidowany Fot. Mateusz Głód

Rada miasta przyjęła program opieki nad bezdomnymi zwierzętami i zapobiegania bezdomności zwierząt. W dyskusji najwięcej uwagi poświęcono "rezerwatowi" saren na krośnieńskim lotnisku.

REKLAMA


Temat opieki nad bezdomnymi zwierzętami nie był przedmiotem dyskusji. Jednak przy tej okazji radny Adam Przybysz (PiS) poruszył kwestię "rezerwatu saren" na krośnieńskim lotnisku. - Czy te sarny nikomu tam nie przeszkadzają? - mówił radny, pytając o rozwiązanie problemu dzikiej zwierzyny, która przypadkowo została uwięziona na terenie lotniska, gdy wykonywano ogrodzenie.

Przewodniczący rady, Zbigniew Kubit zanim udzielił głosu prezydentowi, dodał od siebie - Trochę współpracuję ze strażami pożarnymi. Jednostki OSP dostały mocno w kość, próbując wypuścić zwierzęta na wolność. Tam są nie tylko sarny, ale też dziki i różne inne zwierzątka. Część zwierząt sobie wybiega, a część jeszcze pozostała.

Na pytania odpowiadał zastępca prezydenta, dr Tomasz Soliński: W tej chwili trwają prace na lotnisku. Część tej ziemi, która jest wydobywana z obszaru korytowanego pasa startowego jest przewożona w ten wąwóz, który stanowił "oazę" dla zwierząt. To miejsce będzie wypłycone.

Zastępca prezydenta zapowiedział też, że odcinek tymczasowego ogrodzenia zostanie zamieniony na docelową formę. Po zakończeniu inwestycji teren lotniska będzie też całkowicie zamknięty.

Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi przyjmowany jest przez radę co roku, bez większych zmian. Podczas marcowej sesji radni byli w tym temacie jednomyślni.

Zobacz także: Lotnisko, czy może rezerwat saren?

pd
Fot. Mateusz Głód

 • autor: pd

3 komentarzy

 • Andrzej7

  SKo uchyal decyzje BUDOWY spalarni ODPADOW w Krosnie !!!!!


  https://www.facebook.com/stowarzyszenie.smot/
  .kl.

  Zgłoś nadużycie Andrzej7 środa, 20, kwiecień 2016 17:30 Link do komentarza
 • HANS

  Szykuje się nam ostateczne rozwiązanie kwestii saren...

  Zgłoś nadużycie HANS poniedziałek, 18, kwiecień 2016 13:09 Link do komentarza
 • Zielony

  Wiadomo Pisowi wszystko przeszkadza -pomniki,nazwy ulic, Trybunał Konstytucyjny . Teraz czepił się przedstawiciel Pis saren na lotnisku. Dziczyzna na stole mu się zamarzyła? Komu niby te sarenki przeszkadzają? Urodziły się na tym terenie i są tam bezpieczne -świetnie się orientują gdzie mogą przebywać bez stwarzania zagrożenia dla operacji lotniczych. Można zażartować, że lepiej znają zasady poruszania się po lotnisku niż osobnicy przychodzący z dziećmi i traktujący lotnisko jako wielką łąkę po której można bezkarnie biegać i grać w piłkę.

  Zgłoś nadużycie Zielony poniedziałek, 18, kwiecień 2016 10:00 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?