KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Stowarzyszenie z Jasła blokuje inwestycje MPGK" - spółka publikuje dokumenty

Zdaniem MPGK możliwe jest szybkie ograniczenie uciążliwego smrodu z Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów, ale inwestycje spółki są "blokowane przez stowarzyszenia". W Internecie opublikowano dokumenty dotyczące stowarzyszeń i przedsiębiorcy z Jasła.

REKLAMA


O "ukrytych motywach" stojących za protestami przeciw inwestycjom MPGK już w ubiegłym roku mówił prezes Janusz Fic: MPGK: "Protesty przeciw inwestycjom mogą mieć ukryte motywy".

Teraz po konsultacjach Wojewódzkiego Planu Gospodarki Komunalnej temat powraca. MPGK opublikowało na swojej stronie internetowej i na facebooku liczne dokumenty wraz z komentarzem. Na facebooku materiały udostępnił też prezydent Krosna, Piotr Przytocki.

Na stronie spółki napisano, że ograniczenie uciążliwości ZUO w Krośnie to jedno z najważniejszych zadań, jakie stawia sobie krośnieńskie MPGK. Spółka może to osiągnąć poprzez instalację zamkniętych reaktorów wyposażonych w biofiltry, w których będą zamknięte procesy biologiczne. Powietrze poprocesowe będzie oczyszczane w biofiltrach, a to znacznie ograniczy uciążliwość odoru.

Zdaniem MPGK inwestycje z tym związane mogą się opóźnić, "blokowane są bowiem przez dwa krośnieńskie stowarzyszenia" - czytamy na stronie. Jak tłumaczy MPGK, dotkliwy dla mieszkańców Krosna i Korczyny smród z rejonu wysypiska to skutek blokowania inwestycji spółki.

Dalej MPGK zwraca uwagę na zaangażowanie stowarzyszenia z Jasła: "Ciekawostką jest jednak udział w blokowaniu tych inwestycji Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych Jasła i Regionu Jasielskiego "Nasz Dom". Stowarzyszenie to do niedawna legitymowało się adresem korespondencyjnym: 38-200 Jasło,  ul. Hankówka 28. Pod tym adresem swoją siedzibę ma przedsiębiorca, który już od ponad roku intensywnie zabiega o przyjęcie odpadów do swojej instalacji. Analiza KRS Stowarzyszenia "Nasz Dom" wskazuje również na możliwe powiązania osobowe przedsiębiorcy z członkami władz stowarzyszenia".

MPGK Krosno stwierdza, że w przypadku niepowodzenia programu inwestycyjnego krośnieńskiej spółki, wspomniany przedsiębiorca z Jasła przejąłby znaczną część przetwarzanych w Krośnie odpadów.

Dokumenty związane z tym tematem MPGK opublikowało na swojej stronie: INWESTYCJE MPGK MOGĄ SIĘ OPÓŹNIĆ. BLOKOWANE SĄ PRZEZ STOWARZYSZENIA Z KROSNA I JASŁA.

Skany udostępniono też na facebooku: MPGK Krosno.

pd

 • autor: pd

9 komentarzy

 • gostek4

  Interes śmieciowy zawsze był i bedzie opłacalny. Wiedzą o co walczą.

  Zgłoś nadużycie gostek4 sobota, 16, lipiec 2016 19:54 Link do komentarza
 • Janek

  O odezwało się Jasło, a może Turaszówka?
  A ściema ze Średnim Wielkim to dla przedszkolaków. Czemu boicie się ludziom powiedzieć prawdę, że jak nie Krosno to właśnie Jasło? Przecież jak widać oni właśnie o to zabiegają! Co za zbieg okoliczności!

  Zgłoś nadużycie Janek sobota, 16, lipiec 2016 14:20 Link do komentarza
 • śmieć

  śmieci dzieci powinny wiedzieć ze syf i smród zaserwował im Przytocki we wszystkich sferach

  Zgłoś nadużycie śmieć piątek, 15, lipiec 2016 20:19 Link do komentarza
 • Janek

  Dzisiaj to już nawet dzieci w szkołach podstawowych w samym Krośnie ale też i okolicach wiedzą, że jak zablokują Krosno to śmieci (i kasa) pojadą do prywatnej instalacji do Jasła!

  Zgłoś nadużycie Janek piątek, 15, lipiec 2016 16:11 Link do komentarza
 • ojciec

  Te inwestycje smieciowe, w tym rozbudowa wywyspiska smieci, rozbudowa instalacji biologicznej wraz z placem do szuszenia w II fazie a takze spalarnia odpadow nie maja prawa bytu -

  wszystkie decyzje zostaly wydane z NARUSZENIEM PRAWA - czytajcie ze zrozumieniem !!!!


  https://www.facebook.com/stowarzyszenie.smot/photos/pcb.261615377550753/261614924217465/?type=3&theater


  a cala reszta to mydlenie oczy mieszkancom przez MPGK .....

  prosze dac przyklad gdzie jest takie drugie takie sami miasto jak Krosno ktore przerabia smieci 1.5km od rynku! i ma rowniez wysypisko smieci w tej odleglosci !!!!

  Krosno zaczyna smierdziec, i to jest FAKT !!!!

  trzeba cala instalacje przeniesc do Zagorza- Srednie Wielkie , jak obiecal Prezydent jeszcze rok temu na spotkaniach !

  Zgłoś nadużycie ojciec piątek, 15, lipiec 2016 08:22 Link do komentarza
 • rowezysta

  wysypisko w krośnie tylko dla krośnian i spalarnia jak już tez tylko śmieci z miasta krosna.. nie dla śmieci zwożonych z poza krosna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Zgłoś nadużycie rowezysta czwartek, 14, lipiec 2016 12:00 Link do komentarza
 • wmg

  do k_rośnianin
  Ciekawe czy będziesz szczęśliwy jak podadzą cenę odbioru Twoich śmieci wraz z kosztem ich " wycieczki" po kraju. Czy wtedy nie zacznie się lament i płacz że drogo . Dlaczego nie podaje się teraz pełnej kalkulacji kosztów wywozu dla wszystkich możliwych wariantów.
  Pozdrawiam

  Zgłoś nadużycie wmg czwartek, 14, lipiec 2016 11:03 Link do komentarza
 • k_rośnianin

  Super ! Chętnie oddam moje śmieci do Jasła w zamian za świeże powietrze.

  Zgłoś nadużycie k_rośnianin czwartek, 14, lipiec 2016 09:20 Link do komentarza
 • Gajowy

  W Kodeksie Postępowania Administracyjnego nie ma pojęcia blokowanie. Jeżeli dokumentacja jest bezbłędna a skarżący w swoich odwołaniach piszą nieprawdę to jest na to paragraf. Natomiast ubolewanie na tym, że konkurencja życia nie ułatwia i że smród w Krośnie wydobywa się z powodu pism kogoś tam z Jasła jest mało przekonujące.

  Zgłoś nadużycie Gajowy czwartek, 14, lipiec 2016 08:59 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?