KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Dzieci z Krosna wróciły z "Wakacji z Muszkieterami"

"Mali muszkieterowie" z Krosna wrócili z wakacji. Podczas 10-dniowej kolonii spotkali się z Sylwią Gruchałą - mistrzynią szermierki, która jest ambasadorką akcji "Wakacje z Muszkieterami".

REKLAMA


Niemal 1000 dzieci z całej Polski powróciło z 10-dniowych kolonii zorganizowanych przez Fundację Muszkieterów. Wśród nich znalazły się dzieci z Krosna.

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że zrealizowaliśmy marzenia tak wielu zdolnych uczniów. Pomysł, aby dzieci z północy Polski wyjechały w góry, a te z południa zobaczyły morze, okazał się strzałem w dziesiątkę - powiedział Marek Feruga, prezes Fundacji Muszkieterów.

Podopieczni fundacji przebywający w Jastrzębiej Górze mieli okazję zobaczyć Trójmiasto i zwiedzić Oceanarium. Uczestnicy kolonii w Murzasichlu pojechali do Krakowa, Wadowic oraz Zakopanego. Podczas każdej kolonii zrealizowano wiele gier i zabaw na świeżym powietrzu, ognisk integracyjnych, letnich seansów filmowych czy nocnych gier plenerowych. Nie zabrakło zajęć kreatywnych rozwijających dziecięce talenty tj.: orienteeringu (treningu z mapą i kompasem), rękodzielnictwa, storyboardingu (tworzenia komiksów), warsztatów kulinarnych, sportowych rozgrywek czy prezentacji ABC podróżnika.

Muszkieterowie i mistrzyni szermierki
Emocjonującym wydarzeniem dla uczestników "Wakacji z Muszkieterami" była wizyta znanej mistrzyni floretu, Sylwii Gruchały, która została ambasadorką akcji. Podczas spotkania dzieci miały okazję nauczyć się podstaw fechtunku, zapoznać z zasadami pojedynków fair play oraz zmierzyć w prawdziwej walce na szpady.


- Cieszę się, że mogłam przekazać dzieciom wartości, które powinien znać każdy Muszkieter. To naprawdę ważne, aby uczyć dzieci od małego, czym jest prawdziwa odwaga, pracowitość, uczciwość czy sumienność. Powinniśmy na każdym kroku utwierdzać je w przekonaniu, że szlachetne czyny popłacają - mówi Sylwia Gruchała, ambasadorka akcji "Wakacje z Muszkieterami".

Łącznie "Muszkieterowie" zorganizowali cztery turnusy dla niemal 1000 dzieci z całej Polski. Ostatni z nich zakończył się w sobotę, 16 lipca.

"Wakacje z Muszkieterami" to ogólnopolska akcja społeczna organizowana przez Fundację Muszkieterów. Jej celem jest zapewnienie dzieciom dostępu do wypoczynku letniego poza miejscem zamieszkania. Tegoroczna edycja akcji kierowana była do uczniów w wieku 8-12 lat zamieszkujących miasta lub okolice miast, w których funkcjonują sklepy Intermarché i Bricomarché. Nagrodę w postaci 10-dniowej kolonii otrzymały dzieci, które na co dzień wykazywały się wzorową postawą i uzyskały dobre wyniki w nauce. Fundacja organizując akcję podjęła współpracę ze szkołami oraz organizacjami społecznymi i pozarządowymi na terenie całego kraju.

Akcja została zrealizowana dzięki wsparciu finansowemu ze strony właścicieli supermarketów Intermarché i Bricomarché - założycieli i darczyńców Fundacji Muszkieterów. Inicjatywa "Wakacje z Muszkieterami" jest odpowiedzią na problem dosięgający wiele rodzin związany z brakiem możliwości zapewnienia wyjazdu wakacyjnego dzieciom. Dzięki akcji "Wakacje z Muszkieterami" niemal 1000 dzieci mogło odpocząć po ciężkiej pracy w minionym roku szkolnym. Dla większości był to pierwszy w życiu wyjazd wakacyjny poza miejsce zamieszkania. W koloniach uczestniczyli podopieczni Miejskiego Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Krośnie. Dzieci  z Krosna wypoczywały w Jastrzębiej Górze.

Pierwsza Dama RP, Agata Kornhauser-Duda, która objęła akcję honorowym patronatem spotkała się z dwoma grupami dzieci wypoczywającymi w Murzasichlu. Wizyta odbyła się podczas "Dnia Pracowitości" realizowanego w ramach programu 8 wartości "Małego Muszkietera".

Patronat medialny nad akcją sprawują Wirtualna Polska, Nasze Miasto oraz Parenting.pl.

bd/pd

  • autor: bd/pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?