KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Nowe obiekty sportowe przy "ósemce"

Nowe obiekty sportowe przy "ósemce" Fot. KrosnoCity.pl

1 września, podczas rozpoczęcia roku szkolnego, otwarto nowe obiekty sportowe przy SP nr 8 w Krośnie (ul. Prochownia). Boisko do piłki nożnej oraz plażowej piłki siatkowej, a także nowy rozbieg i zeskocznia do skoku w dal służyć będzie dzieciom i młodzieży. Koszt inwestycji to niespełna 100 tys zł.

REKLAMA


- W miejscu, gdzie do tej pory było stare, nierówne boisko trawiaste i teren do gry w siatkówkę urządzono nowe boisko do piłki nożnej, boisko do plażowej piłki siatkowej oraz nowy rozbieg i zeskocznię do  skoku w dal. Prezydent miasta, Piotr Przytocki wraz z uczniami "Ósemki" uroczyście przecięli wstęgę i "przetestowali" nowe boisko - informuje Joanna Niepokój z biura prezydenta miasta.
 
Do piłki nożnej...
Boisko trawiaste o wym. 25x45 metrów jest wyposażone w bramki do piłki nożnej junior o wymiarach 5x2 m z tak zwanym piłkochwytami o długości 78 metrów i 4 metrach wysokości.

Siatkowa piłka plażowa
Boisko do gry w siatkową piłkę plażową o wymiarach 26 x 26 m, umożliwia usytuowanie dwóch zestawów do gry w piłkę.
 
Rozbieg i skocznia
Nowy rozbieg posiada nawierzchnię poliuretanową. Zeskocznię wypełniono piaskiem. Powierzchnia zeskoczni to 18 m2, a powierzchnia rozbiegu zajmuje około 27 m2.
 
Koszt inwestycji to 99 805 zł. Obiekty zostały w całości sfinansowany ze środków budżetu miasta.

umk/red.

  • autor: umk/red.

1 komentarz

  • uczestnik

    szkoda, że redakcja nie zrobiła zdjęć placu zabaw- podłoza na którym dzieci sie przewracaja bo tak jest zniszczone a Kasprzyk -dyrektorka ma to wszystko gdzieś byle były otwarcia bubli i mogła się wypromować

    Zgłoś nadużycie uczestnik niedziela, 11, wrzesień 2016 14:35 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?