KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Z Krosna do Rzeszowa krócej niż w godzinę. Skorzystasz?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

Gdyby z Krosna do Rzeszowa można było dojechać pociągiem w czasie około 1 godziny, to czy korzystałbyś z tego środka transportu? We wrześniu informowaliśmy, że dane co do czasu przejazdu z Krosna do Rzeszowa po wybudowaniu łącznicy kolejowej były źle oszacowane. Teraz mamy dla Was ankietę.

REKLAMA


Łącznik kolejowy pomiędzy liniami 106 i 108 może znacząco skrócić czas jazdy pomiędzy Krosnem, a Rzeszowem. Tym samym kolej stałaby się wreszcie konkurencyjna dla transportu kołowego. Okazuje się, że przejazd pociągiem z Krosna do Rzeszowa mógłby trwać krócej niż godzinę. To jednak pod warunkiem wybrania wariantu najbardziej skracającego podróż.

W połowie września Stowarzyszenie Idea Carpathia opublikowało dokument uzyskany w PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zobacz: Kolej: koszty będą inne niż podawane w konsultacjach.

Z podanych przez PKP informacji wynika, że zarówno czas przejazdu, jak i koszty zostały zawyżone podczas oficjalnych konsultacji społecznych.

Konsultacje społeczne prowadzono w kwietniu. Podawano wtedy czas przejazdu 88 minut i koszt łącznika 246 mln złotych. Te liczby wydawały się niewiarygodnie wysokie, a we wrześniu na wniosek Stowarzyszenia Idea Carpathia PKP PLK udostępniło bardziej realne szacunki: czas przejazdu 52 minuty przy koszcie 151 mln.

W kwietniu szacowany czas podróży i koszt odstraszał. Wiele osób było przeciw tak drogiej inwestycji, która i tak nie powodowałaby konkurencyjnego czasu przejazdu. Jednak 52 minuty to już znacznie mniej niż 88 minut. Stąd nasze pytania w ankiecie: Gdyby podróż pociągiem z Krosna do Rzeszowa trwała krócej niż godzinę, to korzystałbyś z tego transportu? Swój głos możecie oddać klikając w sondę po prawej stronie portalu.

Czekamy na Wasze komentarze i kliknięcia w ankiecie! Ankieta potrwa do 30 listopada.

pd

 • autor: pd

15 komentarzy

 • normy

  ja się piszę!.
  Jeśli czas przejazdu z Krosna do Rzeszowa spadnie poniżej 1 godziny , to jadę pociągiem.
  Proste , taniej , szybciej i bez masakry na drodze!!! A jeszcze korki w Rzeszowie... .

  Zgłoś nadużycie normy czwartek, 10, listopad 2016 15:14 Link do komentarza
 • bigger

  proste pytanie czy za wasze chałupki nie dostaniecie przypadkiem rekompensaty? Przyjadą nocą i zrównają z ziemią a wam dadzą 2 godzinki na spakowanie dobytku jak za okupacji? NIE!!! dostaniecie solidną kasę za wasze rudery... Płacze tutaj lobby busiarzy i ich rodziny bo skończy się eldorado! osobniku o nicku Nieśpiący luzuj poślady bo widzisz kilka tysięcy ludzi ma inne zdanie niż ty i czasem przyjdą do ciebie....

  Zgłoś nadużycie bigger czwartek, 10, listopad 2016 12:44 Link do komentarza
 • NIEŚPIĄCY

  Zadowolony,przyjdziemy do Ciebie mieszkać po wyburzeniu naszych domów,bo siedzisz w ciepełku i pier...sz w stolek.RODZICEcI PEWNIE WYBUDOWALI DOMEK,ALBO KUPILI MIESZKANKO I SIĘ GŁUPIO WYPOWIADASZ.ŻYCZĘ CI ŻEBY RYKOSZETEM KIEDYŚ W ŻYCIU CI SIĘ TO ODBIŁO!!!

  Zgłoś nadużycie NIEŚPIĄCY czwartek, 10, listopad 2016 11:49 Link do komentarza
 • zadowolony

  Słuchaj no Miesz(k)anka z Ustrobnej! Piszesz bzdury jak rzadko który :) Nie ma bardziej ekologicznego transportu niż kolej. Ta łącznica to szansa na szybką kolej do Rzeszowa a czasy założone przejazdu są jak najbardziej realne. Nie stoisz w korkach nie gnieciesz się w busiku z paroma miejscami tylko śmigasz sobie w komfortowych warunkach. Linia 106 jest już z małym fragmentem Czudec - Boguchwała po kapitalnym remoncie. Podróż z Jasła do Rzeszowa trwa godzinkę z mały haczykiem. Torowisko jest równe, nie tłucze i masz wrażenie że płyniesz... Najwyższy czas by ludzie wrócili na kolej, tak jak to się stało w innych regionach kraju. JESTEM NA TAK DLA TEJ INWESTYCJI !!!

  Zgłoś nadużycie zadowolony czwartek, 10, listopad 2016 08:28 Link do komentarza
 • mieszkaniec Ustrobnej

  witam ciekawy jestem czy ktoś kto jest na TAK za łącznicą postawił by się w sytuacji ludzi którzy będą wysiedleni i którym zostaną wyburzone domy ? !

  Zgłoś nadużycie mieszkaniec Ustrobnej czwartek, 10, listopad 2016 07:28 Link do komentarza
 • bigger

  Kolej zawsze będzie lepsza od busów i samochodów prywatnych. Do Pani Mieszkanka Ustrobnej niech nie pisze Pani bzdur. Mało to wypadków na trasie Krosno Rzeszów? Mało problemów w tzw. szczycie komunikacyjnym? Ile osób pracowałoby w Rzeszowie gdyby był sensowny dojazd? O ile kolej jest tańsza i bardziej ekologiczna od tych setek samochodów? Wydaje mi się, że jest Pani z tzw. lobby busiarzy, którzy czują, że stracą sporo na wejściu kolei na tę trasę. Proste pytanie. Skoro chce Pani więcej busów i skoro jest taka potrzeba to dlaczego ten monopolista na M nie zakupi większych autobusów? Czyżby trzeba byloby zapłacić więcej kierowcom ze stosownymi uprawnieniami?

  Zgłoś nadużycie bigger środa, 09, listopad 2016 23:40 Link do komentarza
 • Mieszkanka Ustrobnej

  Są przedstawione tylko koszty łącznicy, domy do wyburzenia nie ,dlaczego nikt nie pisze, że dwadzieścia nowych domów chcecie wyburzyć, pozbawić ludzi dorobku połowy życia?! Plus jeszcze koszty wyremontowania dworca. Tak naprawdę tym pociągiem nikt nie będzie jeździł, jeśli ma być "szybki" to będą dwa przystanki . Jeden w Krośnie, a drugi w Rzeszowie, poza tym będzie zatrzymywał się gdzieś pod miastem. Bus natomiast dojedzie pod uczelnie czy do miejsca pracy. Czas, który podajecie to czas przejazdu samochodu, czyli bez uwzględnienia przystanków po drodze. Jeśli chodzi wam o dobro ludzi dodajcie młodzieży więcej busów w godzinach największego zapotrzebowania i wyremontujcie drogi, to na pewno skróci czas dojazdu.

  Zgłoś nadużycie Mieszkanka Ustrobnej środa, 09, listopad 2016 17:56 Link do komentarza
 • to ja

  O czym Wy tu dyskutujecie???????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Przecież decyzje zapadły !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Nie wiem jak możecie pisać takie bzdury.
  Poczytajcie ......http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/1,34975,20907252,prawie-1-5-miliarda-na-kolej-na-podkarpaciu-do-2022-roku.html#ixzz4OZnRLEM4

  Zgłoś nadużycie to ja środa, 09, listopad 2016 15:30 Link do komentarza
 • PENDOLINO

  Jestem na tak, stwórzcie dużo kursów to młodzi może się nie będą tak zabijać o miejsce w Marcelu czy na zakręcie w Jaworniku!! Przede wszystkim unikniemy korków , podkarpacka w Rzeszowie przy piątku popołudniu lub poniedziałku z rana jest wyrocznią dla nerwicy i zmarnowanego czasu.

  Zgłoś nadużycie PENDOLINO środa, 09, listopad 2016 15:04 Link do komentarza
 • Skorzystam

  @Franek, nie ma wyznaczonego dokładnego przebiegu trasy, za to jest chyba całkiem dobra propozycja wójta z Wojaszówki? Budowa łącznicy to szansa na lepsza komunikację dla wielu miejscowości i tysięcy ludzi.

  Mnóstwo ludzi jeździ do Rzeszowa busami i samochodami. Pytanie dotyczy tego, czy są skłonni przesiąść się na pociąg, czy jednak będą woleli dotychczasowy transport.

  Zgłoś nadużycie Skorzystam środa, 09, listopad 2016 09:34 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?