Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl

Dworzec: miasto widzi nieprawidłowości

Dworzec: miasto widzi nieprawidłowości Fot. Piotr Dymiński

Wracamy do tematu krośnieńskiego "dworca" autobusowego. Na warunki skarżą się pasażerowie i przewoźnicy. Władze miasta zauważają problem, ale nie rozważają zmiany dzierżawcy terenu.

REKLAMANiedawno przyglądaliśmy się złej sytuacji na krośnieńskim "dworcu": Źle się dzieje na dworcu

Na nasze pytania dotyczące dworca odpowiedział Wydział Gospodarki Komunalnej UM Krosna. Okazuje się, że Miasto regularnie (dwa razy w miesiącu) dokonuje kontroli terenu przekazanego w dzierżawę.

Urzędnicy zwracali uwagę na to, co każdemu korzystającemu z "dworca" najbardziej rzuca się w oczy i... w nos. Uwagi dotyczyły sprzątania terenu dworca oraz częstotliwości w opróżnianiu toalety przenośnej typu Toi-Toi.

Zapytaliśmy też o doniesienia przewoźników dotyczące nieprawidłowości w pobieraniu opłat przez dzierżawcę. Przypominamy, że zgodnie z umową dzierżawca powinien pobierać opłaty na wcześniejszych zasadach, ponadto kwestia opłat od przewoźników regulowana jest też przez ustawę.

- W celu zbadania legalności pobierania przez dzierżawcę opłaty za korzystanie przez przewoźników z dworca autobusowego w Krośnie powiększonej o podatek Vat  został złożony przez Dzierżawcę wniosek do Izby Skarbowej o interpretację w tej sprawie - odpowiada krośnieński magistrat.

Teren "dworca" nie wygląda na zadbany, zaplanowane przez dzierżawcę inwestycje nie są imponujące. Opłata za dzierżawę terenu to 2600 zł, podczas gdy wpływy za sam wjazd przewoźników na dworzec miały wynosić blisko 20 tysięcy złotych miesięcznie. Przedsiębiorcy, z którymi się kontaktowaliśmy, twierdzą, że płacą więcej, ponieważ zmieniono zasady naliczania opłat. Ich zdaniem zmiana jest niezgodna z zawartą z miastem umową.

Zapytaliśmy Urząd czy rozważano wypowiedzenie umowy dzierżawy "dworca". Otrzymaliśmy krótką odpowiedź: "Nie".

pd

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj