Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Protest przeciwko bezprawiu sądów i prokuratur Polecamy

Protest przeciwko bezprawiu sądów i prokuraturDzisiaj przed południem krośnieński oddział Stowarzyszenia Obrony i Rozwoju Polski pikietował przed Sądem Okręgowym w Krośnie. Jest to inicjatywa ogólnopolska, ponieważ podobne manifestacje miały dziś miejsce w większych miastach Polski, m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Opolu i stolicy naszego województwa, Rzeszowie. Warto zaznaczyć, że głównym celem istnienia Stowarzyszenia Obrony i Rozwoju Polski jest działanie w interesie osób, które są ofiarami licznych uchybień w pracy sądów i prokuratur.

REKLAMATo od nich ludzie oczekują pomocy i wsparcia. Dlatego te organy ponoszą wielką odpowiedzialność za kształtowanie poszanowania prawa nie tylko stanowionego przez ludzi, ale przede wszystkim naturalnego i obiektywnego. To ich postawiono na straży przestrzegania porządku moralnego i prawnego. Naród polski wychowywany był przez wieki w duchu cywilizacji łacińskiej. Wynika z tego wrażliwość na obiektywne  dobro i prawdę oraz rozróżnianie dobra i zła. Dominujące od pół wieku wpływy materialistyczne, neopogańskie, laickie, a ostatnio liberalne i libertyńskie zachwiały całym systemem wartości. 

 

alt

 

Te nowe tendencje dotknęły szczególnie sądownictwa i prokuratury, wypaczając ich prawotwórcze, społeczne funkcje. Często działania prawne stały się sformalizowanym bezprawiem. Dożywotnie sprawowanie urzędów przez sędziów i prokuratorów sprawiły, że ludzie Ci stają nieraz ponad prawem bez liczenia się z odpowiedzialnością za podejmowanie decyzji. Doprowadziło to do swoistej samowoli i ignorowania społecznego poczucia sprawiedliwości. 

Tolerowanie korupcji, afer, bezprawia, niszczenia i przywłaszczania majątku narodowego przez manipulowanie literą prawa, lekceważenie poczucia ducha prawdy i sprawiedliwości spowodowało bardzo powszechną utratę zaufania do wymiaru sprawiedliwości. Ludzie ofiarnie służący Ojczyźnie i Polakom są poniewierani i niszczeni przy pomocy działań sądów i prokuratorów. 

 

alt

 

Przestępcy natomiast cieszą się dobrobytem, wolnością i bezkarnością. Nieformalne powiązania władzy ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej wypaczają klasyczny model trójpodziału władzy. Wiele spraw sądowych prowadzonych jest w sposób urągający zdrowemu poczuciu praworządności. Ludzie pokrzywdzeni zwracają się do Stowarzyszenia Obrony i Rozwoju Polski z prośbą o pomoc. 

 

alt alt

 

Aby umożliwić wsparcie poszkodowanym przez sądy i prokuratury domagamy się dostępu Stowarzyszenia Obrony i Rozwoju Polski do postępowań Art.61 art. 4 kpc, w związku z Art.8 kpc i Art.90 i 91 kpk i nagrywania rozpraw.

 

Przeciwko nieuczciwym manipulacjom, łamaniu ducha i liter prawa pragniemy ostro zaprotestować! Liczymy przy tym na wsparcie uczciwych ludzi...

 

Stowarzyszenie Obrony i Rozwoju Polski, (M.G.)

Foto: Mateusz Głód 

2 komentarzy

  • Janko Muzykant

    W badaniach OBOP-na pytanie czy masz zaufanie do wymiaru sprawiedliwosci-46 proc obywateli powiedziało"NIE MAM".Liczby te mowia same za siebie-jednak moje osobiste obserwacje dowodza ze spoleczenstwo ma sluszna racje-domagajac sie rzetelnosci i uczciwosci sadowej.Prawo jest tak skonstruowane ze sedzia moze, i nie musi przyznac racje pokrzywdzonemu.Obronca ma mozliwosci-praktycznie niewielkie, ławnicy zadnego,moze Rzecznik Praw Obywatelskich , lub europejski wymiar sprawiedliwosci...Zachodzi pytanie gdzie przecietny obywatel moze sie poskarzyc??(prosze nie wspomnac o polskich instytucjach odwoławczych bo te tez sie niesprawdzaja)Wszystkie wyzej zarzuty-potwierdzaja medialne doniesienia i interwencje dziennikarskie!!!Wiekszosc przestepstw ujawnia nie Policja czy prokuratura ale obywatele!Podane na tacy--sa łatwym kąskiem -dla organow scigania..Wymiar sprawiedliwosci ma byc dla ludzi-uczciwych a dla przestepcow kryminał.

    Zgłoś nadużycie Janko Muzykant środa, 16, wrzesień 2009 12:45 Link do komentarza
  • karin

    Ogólnie się zgadzam, tylko co tutaj mają do rzeczy "wpływy materialistyczne, neopogańskie, laickie, a ostatnio liberalne i libertyńskie"!? Ludzie, czy wy rozumiecie, co piszecie? czy może, w swym zaślepieniu, naprawdę uważacie, że tylko katolicy mogą być uczciwi? I że "oczywistą oczywistością" jest, że ktoś, wyznający wartości laickie tudzież liberalne dobrym człowiekiem być po prostu nie może?

    Zgłoś nadużycie karin czwartek, 10, wrzesień 2009 23:34 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj