Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Szkoły w Krośnie otrzymają nowe książki

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

20 krośnieńskich szkół wzbogaci się o nowości wydawnicze i książki niebędące podręcznikami. Miasto otrzymało dotację ponad 200 tysięcy złotych w ramach "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa".

REKLAMA"Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" to wieloletni, ogólnopolski program, którego celem jest promowanie czytelnictwa poprzez wzmocnienie kulturotwórczej roli bibliotek szkolnych oraz aktywnych postaw czytelniczych.

Biblioteki działające w placówkach oświatowych spełniają ważną rolę w edukacji już na poziomie wczesnoszkolnym, to klucz w rozwoju kulturalnym społeczeństwa. Dlatego tak istotny jest zakup książek dla szkół, nie tylko podręczników czy tytułów wymaganych przez program nauczania, ale również lektur szkolnych czy pozycji ciekawych i atrakcyjnych dla uczniów, którzy chętnie będą po nie sięgać w czasie wolnym.

- Czytanie jest dla umysłu jest jak gimnastyka dla ciała. Przez czytanie książek dzieci nie tylko zdobywają wiedzę potrzebną im w szkole, w książkach znajdują przecież wzorce postaw i zachowań, ale też mnóstwo ciekawych rzeczy, które pobudzają ich wyobraźnię i kreatywność. Sięgając po książki rozwijają swoje zainteresowania - powiedział Bronisław Baran, zastępca prezydenta Krosna.

Książki powinny być aktualne, dostosowane do obowiązujących wymagań wśród nastolatków, a także zróżnicowane pod względem poziomu trudności, by rozwijać już ukształtowaną potrzebę sięgania po książki i zachęcić osoby wciąż nieprzekonane do czytania.

- Mam nadzieję, że książki zakupione z tych pieniędzy przyczynią się do rozwijania nawyku czytania książek przez dzieci i młodzież - mówi Baran. - Planowane zakupy książek będą skonsultowane z uczniami, nauczycielami i rodzicami. Będą też uwzględniały potrzeby uczniów niepełnosprawnych - dodaje zastępca prezydenta miasta.
 
Miasto oprócz zakupu książek planuje także realizację akcji promujących czytelnictwo w szkołach oraz szereg działań wskazujących na współdziałanie szkoły w środowisku lokalnym, w tym także z biblioteką publiczną.

red.

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj