KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/stories/wiadomosci/2017/05/24/nocna_jazda_ratownikow_dla_oliwki

Ogromny sukces akcji ratowników dla Oliwki [FILM, ZDJĘCIA]

Ogromny sukces akcji ratowników dla Oliwki [FILM, ZDJĘCIA] Fot. Krosno112.pl

Nocna Jazda Ratowników dla Oliwki przeszła do historii. Już teraz wiadomo, że uzbierano pełną kwotę na kamizelkę oscylacyjną dla chorej dziewczynki. Zgromadzona suma przekracza 44 tysiące złotych!

REKLAMA


Podczas finału "Nocnej Jazdy Ratowników dla Oliwki" w Jedliczu, w sobotę (20 maja) zebrało się ponad sto samochodów ratowniczych oraz innych pojazdów. Setki osób spotkały się, by pomóc małej Oliwce i jej rodzicom w trudnej codzienności zmagania się z mukowiscydozą. Inicjatorami akcji były OSP Dobieszyn, portal ratowniczy Krosno112.pl i gmina Jedlicze.

Na apel Krosno112.pl odpowiedziały jednostki OSP z województw podkarpackiego oraz małopolskiego oraz wiele innych podmiotów takich jak Państwowa Straż Pożarna, komenda miejska Policji w Krośnie, Samodzielne Publiczne Pogotowie Ratunkowe w Krośnie, Pogotowie Medyczne "Emergencia" z Jasła, załoga Cellfast Ballon Team, Pomoc Drogowa Gex Hol, Krzysztof Krzywda z holownikiem Ratownictwa Drogowego, firma Trans Alen z podnośnikiem hydraulicznym, Zakładowa Straż Pożarna ORLEN Południe, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Fundacja Maltańska Służba Medyczna Oddział Krosno, Riders of Flames Chapter Krosno oraz Sherwood Riders Jedlicze.wideo: jedlicze.org

Na akcji była Oliwka wraz z rodzicami i siostrą Blanką, którzy ze wzruszeniem dziękowali wszystkim za wsparcie. Wśród gości pojawiła się mała Hania wraz z rodzicami, na rzecz której organizowana była pierwsza edycja Nocnej Jazdy Ratowników. Bardzo wzruszającym momentem było wręczenie czeku na 3000 zł od Strażaka Zawodowego Roku województwa podkarpackiego, st. kpt. Janusza Litwina z komendy miejskiej PSP w Krośnie.

- W sumie przez całą akcję przewinęło się 122 samochody służb ratunkowych i pokrewnych, co jest historycznym rekordem. Wiele jednostek przyjechało więcej, niż jednym samochodem, niektóre z nich zabrały ze sobą quady i łódki. W samej Nocnej Jeździe Ratowników uczestniczyły 102 samochody służb - informuje Marcin Mikosz z portalu Krosno112.pl.

Nie zabrakło pokazów umiejętności ratowników. Widowiskowy pokaz wysokościowy na podnośniku hydraulicznym o wysięgu 30 metrów przeprowadziła Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego z JRG Krosno oraz ratownicy GOPR Bieszczady.wideo: jedlicze.org

Strażacy zaprezentowali siłę działek wodno-pianowych, a symulację wypadku drogowego i akcji ratowniczo-gaśniczej przeprowadzili strażacy z Dukli, Pustyn i Żarnowca (zamiast zastępu z Krościenka Wyżnego, który został zadysponowany do miejscowego zagrożenia w swojej miejscowości).

Prócz widoku strażackich wozów można było skosztować prawdziwej strażackiej grochówki.

Całe wydarzenie ubarwiły występy Gabrieli Czekańskiej, Damiana Michniewskiego, Dominiki Góry, Gabrieli Lipki, a w ostatniej części akcji wystąpił Zespół Suski oraz Zespoł Kapitał.

Na koniec kolumna samochodów przejechała drogami Jedlicza, Zręcina, Żeglec, Chorkówki, Krosna i Dobieszyna, by zakończyć jazdę znów na parkingu w Jedliczu.wideo: jedlicze.org

Zbiórkę publiczną przeprowadziło Stowarzyszenie Troska o Twoją Przyszłość z Potoka. Już teraz wiadomo, że stowarzyszenie dysponuje funduszem ponad 44 tysięcy złotych, a uzbierana kwota pokryje w pełni koszt zakupu kamizelki oscylacyjnej dla chorej Oliwki (koszt około 35 000 zł).

Akcja trwa nadal. Każdy, kto chciałby przekazać wpłatę na specjalnie utworzone konto dla Oliwki, może to zrobić w dowolnej chwili.

Stowarzyszenie Troska o Twoją Przyszłość
PBS o. Krosno: 49 8642 1083 2002 8324 0115 0005 z dopiskiem "Dla Oliwki Kozy"

{gallery}wiadomosci/2017/05/24/nocna_jazda_ratownikow_dla_oliwki{/gallery}

pd
Fot. Adam Hejnar, Jakub Jastrzębski, Radosław Sowiński, Paweł Duda, Magdalena Czelna, DRON Krosno, Złączeni Kadrem

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?