Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Lotnisko w Krośnie w konkursie "Top Inwestycje Polski Wschodniej 2017"

Lotnisko w Krośnie w konkursie "Top Inwestycje Polski Wschodniej 2017" Fot. archiwum UM Krosno

Krośnieńskie lotnisko zostało nominowane do nagrody w konkursie Portalu Samorządowego na "Top Inwestycje Polski Wschodniej 2017". Można oddawać głosy "za" lub "przeciw". Głosowanie trwa do 18 września.

REKLAMA"Modernizacja cywilnego lotniska w Krośnie" została ujęta w  konkursie na najlepsze inwestycje samorządów w Polsce Wschodniej.

Modernizacja lotniska była najważniejszą inwestycją Krosna w 2016 roku. Powstały między innymi: oświetlona droga startowa o długości 1100 metrów, światła podejścia, nowe drogi kołowania i płyty postojowe.

Lotnisko ma służyć rozwojowi strefy inwestycyjnej i turystyki. Ma też poprawić dostępność komunikacyjną Krosna, a także stanowić bazę dla ośrodków szkolenia lotniczego, w tym szkolenia pilotów, mechaników lotniczych i pracowników obsługi naziemnej.

Głosowanie odbywa tutaj: Modernizacja cywilnego lotniska w Krośnie

Można głosować "za" lub "przeciw".

Na lotnisku została uruchomiona certyfikowana stacja paliw lotniczych, a niebawem opracowane będą procedury nawigacji satelitarnej GNSS, która pozwoli na korzystanie z lotniska w trudnych warunkach atmosferycznych.

Wartość inwestycji to 38 mln złotych. Zrealizowano ją ze środków własnych miasta.

Ze środków Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-13 opracowano analizę ("Odlotowa Polska Wschodnia") wieloletniej koncepcji rozwoju lotniska. Zakłada ona wydłużenie drogi startowej do 1710 m, rozbudowę systemu dróg kołowania i płyt postojowych, dzięki czemu lotnisko będzie mogło przyjmować jeszcze większe samoloty - zarówno pasażerskie, jak i towarowe.

pd
Fot. archiwum UM Krosno

2 komentarzy

  • Elgar Libella

    Cargo, albo "cywilne" - czyli wojskowe awaryjno - desantowe. Czy ktoś patrzy z perspektywy rozwoju biz lum arm na to ? Bo jak słucham głosów na mieście to wszyscy "klapki na oczy" i za małe, za duże, po co nam to, przyda się jak kupię awionetę... A ktoś cos wie o planach PKP Cargo dotyczących rozbudowy linii kolejowej Stróże - Krościenko do 2050 roku ? O kontaktach PKP Cargo z PESĄ na zakup ponad 50 elektrowozów ? O kontraktach PKP Cargo z KGHM na inwestycje kolejowe ? Dajcie sobie spokój z pieprzeniem, że za krótki, bo takiego pewnie macie w gaciach. To co mamy jest wystarczające dla Cargo UPS, FedEx czy DHL, a takze dla MIG29, F-16, CASA czy Herculesa, który po prawdzie i na ściernisku może spokojnie lądować :P

    Zgłoś nadużycie Elgar Libella piątek, 25, sierpień 2017 01:45 Link do komentarza
  • Sergio Alwarez.

    Lepiej było by wydłużyć drogę startowa do 2000 m.Jest na to miejsce,wtedy można by z powodzeniem przyjmować samoloty typu airbus a-319/320 i boeing 737.Zakladane 1710 nie daje tej możliwości.2000m.dlugosci podnosi kategorie lotniska z obecnej 2 b do 3 c.

    Zgłoś nadużycie Sergio Alwarez. środa, 23, sierpień 2017 11:36 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj