KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Dzień i Noc Nauki w PWSZ już 6 października. Wstęp wolny

PWSZ w Krośnie zaprasza 6 października na Dzień i Noc Nauki. Nie zabraknie ciekawych wykładów, warsztatów i prezentacji. Wydarzenia będą odbywać się w kampusie przy ul. Kazimierza Wielkiego 8 (Rynek) i przy ul. Dmochowskiego 12 w dzielnicy "Suchodół". Wstęp jest bezpłatny.

REKLAMA


Wśród tematów wykładów zaplanowano m.in. "Woda i ścieki na stacjach kosmicznych" (prof. nadzw. dr hab. inż. Włodzimierz Wójcik), "Czy R2-D2 jest osobą? Rozważania nad człowieczeństwem droidów w Gwiezdnych wojnach" (dr Adam Nowakowski) oraz "Wejście na Kazbek 5047 m n.p.m. - jeden z najwyższych i najpiękniejszych szczytów Kaukazu" (dr Piotr Łopatkiewicz). Każdy z pewnością znajdzie dla siebie coś interesującego.


DZIEŃ NAUKI - PANEL NAUKOWY I
Kampus Humanistyczny
ul. Kazimierza Wielkiego 4 (aula)

wykłady:
- 11.00 - 11.45: "Status wulgarności we współczesnym dyskursie publicznym" - prof. Kazimierz Sikora,
- 12.00 - 12.45: "Czy w erze postprawdy można nauczać medycyny?" - prof. Paweł Januszewicz,
- 13.00 - 13.45: "English as a World Language" - dr Christopher Brighton.

warsztaty:
- 11.00 - 14.00: "Wyginam śmiało ciało", "Naucz się żyć ze swoim stresem", "Pisanie na wodzie - (nie)możliwe?", "Jak inwestować i zarobić?", "W Twoich rękach Twoje zdrowie", "Zostań poliglotą", "Czy jesteś przywódcą?", "Informatyka w turystyce", "Mikroniespodzianki na Twoich dłoniach", "O wielorakiej inteligencji człowieka".


DZIEŃ NAUKI - PANEL NAUKOWY II

Kampus Techniczny
ul. Dmochowskiego 12 (aula)

wykłady:
- 11.00 - 11.45: "Problemy akustyki sal sportowo-widowiskowych" - prof. Tadeusz Wszołek,
- 12.00 - 12.45: "Woda i ścieki na stacjach kosmicznych" - prof. Włodzimierz Wójcik,
- 13.00 - 13.45: "Bezpieczni w sieci?" - dr inż. Agnieszka Kubacka.

warsztaty:
- 11.00 - 14.00: "Czy dom zbudowany na piasku to zły pomysł?", "Gorączka złota w PWSZ", "Czy wiesz co jesz - jak czytać etykiety?", "Dlaczego płynie prąd? - sprawdź czy jesteś elektryczny", "Kulisy programowania smartfonów", "Zaczarowany świat chemii", "Czy siłę można zobaczyć w kolorze?", "Jaka siła zniszczy beton?", "Pracowite bakterie w środowisku", "Doświadczenia przyrodnicze".


NOC NAUKI

Instytut Humanistyczny
ul. Kazimierza Wielkiego 4 (aula)

wykłady:
- 18.00 - 18.45: "Czy w erze postprawdy można nauczać medycyny?" - prof. Paweł Januszewicz,
- 19.00 - 19.45: "Czy R2-D2 jest osobą? Rozważania nad  człowieczeństwem droidów w Gwiezdnych wojnach" - dr Adam Nowakowski,
- 20.00 - 20.45: "Wejście na Kazbek 5047 m n.p.m. - jeden z najwyższych i najpiękniejszych szczytów Kaukazu" - dr Piotr  Łopatkiewicz.

warsztaty:
- 18.00 - 21.00: Czy światło może leczyć?, Płasko i przestrzennie, Kalambury ekonomiczne, Jak rozwijać wielorakie inteligencje dzieci i młodzieży, Relaksacja - latający dywan, pszczółka Miodunka, Informatyka w turystyce, Zostań poliglotą, Mikroniespodzianki na Twoich dłoniach.


NOC NAUKI
Kampus Techniczny
ul. Dmochowskiego 12 (aula)

wykłady:
- 18.00 - 18.45: "Małe systemy oczyszczania ścieków bytowych" - prof. Krzysztof Chmielowski,
- 19.00 - 19.45: "Sztuczna inteligencja a energetyka i człowiek" - prof. Wiesław Wszołek.

warsztaty:
- 18.00 - 21.00: "Zabawa z informatyką", "Jak znaleźć złota proporcję? - czyli piękna strona matematyki", "Bystra woda", "Czy wiesz co jesz - jak czytać etykiety?", "Doświadczenia przyrodnicze", "Jaka siła zniszczy beton?", "Gorączka złota w PWSZ", "Pracowite bakterie w środowisku", "Dlaczego płynie prąd? - sprawdź czy jesteś elektryczny", "Zaczarowany świat chemii", "Czy dom zbudowany na piasku to zły pomysł?".

red.

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?