KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Zmiany w zasadach opłacania składek na ZUS od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2018 roku zmieni się sposób opłacania składek do ZUS. Wprowadzony zostanie jeden rachunek składkowy. Zmiana dotyczyć będzie ponad 30 tys. podmiotów (oddział ZUS Jasło) opłacających składki.

REKLAMA


Co ulegnie zmianie?
Nie będzie kilku wpłat na różne rachunki bankowe, zostanie wprowadzony jeden rachunek składkowy, na który należy opłacać wszystkie składki na: ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne, fundusz pracy, fundusz gwarantowanych świadczeń pracowniczych oraz fundusz emerytur pomostowych.

Nowy rachunek dostaniesz listem
1 października rozpoczęła się wysyłka listów poleconych, w których każdy otrzyma indywidualną informację o numerze rachunku składkowego. Jeśli do końca grudnia 2017 roku nie dotrą informacje o numerze rachunku - będziecie mogli go otrzymać w każdej placówce ZUS lub w Centrum Obsługi Telefonicznej (22 560 16 00).

Gdy przedsiębiorca będzie miał długi składkowe, to wpłata na indywidualny numer rachunku składkowego pokryje najstarszą należność. Może to spowodować zadłużenie za bieżący okres co wpłynie m.in. na prawo do zasiłku chorobowego.

Bezpłatne szkolenia
Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza do udziału w bezpłatnych szkoleniach poświęconych "e-składce". Szkolenia przeznaczone są dla przedsiębiorców, osób planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej, podmiotów wspierających płatników oraz tych, którzy chcą się dowiedzieć więcej o zmianach dotyczących opłacania składek.

W Krośnie szkolenia odbywają się w Inspektoracie ZUS (ul. Bieszczadzka 5) w każdy piątek o godz. 9:00.  Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie (13 436 87 21 wew. 2019) lub drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej o e-składce dowiesz się tutaj: www.zus.pl/eskladka

red., wd

  • autor: red., wd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?