KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Krosno pierwszy raz weźmie udział w "Nocy Biologów"

Popularyzowanie nauki zajmującej się problematyką przyrodniczą, zdrowia ludzkiego oraz biogospodarki to główne cele "Nocy Biologów". Wydarzenie po raz pierwszy odbędzie się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Krośnie.

REKLAMA


Ogólnopolska "Noc Biologów" to wydarzenie cykliczne, organizowane przez ośrodki naukowe w całym kraju od 2012 r. W tej edycji po raz pierwszy udział weźmie uczelnia z Krosna. Celem przedsięwzięcia jest popularyzowanie nauki zajmującej się problematyką przyrodniczą, zdrowia ludzkiego oraz biogospodarki poprzez prezentację ciekawych wykładów, warsztatów, pokazów naukowych, laboratoriów oraz wystaw tematycznych.

"Noc Biologów" - 12 stycznia
PWSZ w Krośnie zaplanowała dla uczestników "Nocy Biologów" szereg atrakcji. Uczestnicy wydarzenia będą mogli dowiedzieć się jak powstało życie na ziemi od bakterii do organizmów złożonych, jak postępowała roślinna kolonizacja lądu, sprawdzą czy można zobaczyć bakterie i pasożyty, ile cukru jest w cukrze oraz w jaki sposób można oznaczyć witaminę C w surowcach roślinnych. Wydarzenie to pozwoli wszystkim, których fascynuje biologia, zgłębić tajniki fenomenu życia na Ziemi.

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie internetowej www.nocbiologow.pl. Zobacz program - tutaj.

(pwsz), red.

  • autor: (pwsz), red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?