KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W Krośnie po raz pierwszy odbyła się "Noc Biologów"

W Krośnie po raz pierwszy odbyła się "Noc Biologów" Fot. KrosnoCity.pl

"Noc Biologów" to wydarzenie popularyzujące nauki przyrodnicze. W Krośnie odbyła się po raz pierwszy. Pomimo nazwy nawiązującej do "Nocy Muzeów", większość wydarzeń miała miejsce w dzień.

REKLAMA


Krosno jest drugim ośrodkiem na Podkarpaciu, który włączył się w organizację "Nocy Biologów". Sama akcja jest ogólnopolska.

W Krośnie "Noc Biologów" odbyła się po raz pierwszy. W obiektach PWSZ w Suchodole odbyły się wykłady, konkursy, warsztaty i prezentacje. Organizatorem wydarzenia był Instytut Zdrowia i Gospodarki PWSZ im. Stanisława Pigonia.

Dr n. wet. Paweł Rosenbeiger w swoim wykładzie przybliżył hipotezy dotyczące powstania życia na Ziemi od bakterii do organizmów złożonych. Niejako kontynuacją tego wystąpienia był wykład dr Dominika Wróbla o roślinnej kolonizacji lądów.

Równolegle prowadzono wiele warsztatów, a także pokazy pierwszej pomocy. Pod mikroskopami można było zobaczyć nękające nas pasożyty, a w sąsiedniej sali opowiadano o tym, co żyje na naszych rękach i jak należy zachowywać zasady higieny.

pd

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?