KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Krośnieński projekt wypadł z "Malucha"

Złobek Miejski przy ul. Mirandoli Pika. Złobek Miejski przy ul. Mirandoli Pika. Fot. Piotr Dymiński

Jaki będzie dalszy los budynku przy Mirandoli Pika? Krośnieńska oferta w ramach programu Maluch+ dotycząca adaptacji na potrzeby Żłobka Miejskiego została pozostawiona bez rozpoznania z uwagi na uchybienia formalne i merytoryczne.

REKLAMA


Zwróciliśmy się do urzędu miasta o wyjaśnienie przyczyn.

- Złożona przez Gminę Miasto Krosno oferta w ramach programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 "MALUCH+"2018 wymagała uzupełnienia w terminie do dnia 15.12.2017 r. m.in. w zakresie szczegółowego sporządzenia harmonogramu rzeczowo-finansowego z podaniem poszczególnych wartości zakresu robót. Wykonawca prac projektowych na adaptację budynku przy ul. Mirandoli Pika na potrzeby Żłobka Miejskiego nie wykonał w terminie umownym tj. do dnia 30.11.2017 r. całości prac projektowych, m.in. nie opracował kosztorysu inwestorskiego umożliwiającego ww. uzupełnienie wniosku - wyjaśnia Wydział Inwestycji UM Krosna. Urząd dodaje, że wykonawca prac pozostaje w opóźnieniu w wykonaniu dokumentacji projektowej.

W najbliższych dniach planowane jest przekazanie przez wykonawcę całości opracowanej dokumentacji projektowej, po czym po dokonaniu jej analizy zostanie podjęta przez Miasto decyzja co do dalszych działań związanych z realizacją inwestycji.

To nie jedyny projekt w ramach programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 "Maluch +" na rok 2018. Miasto Krosno złożyło ofertę konkursową na zapewnienie funkcjonowania miejsc opieki tworzonych przez gminy z udziałem wcześniejszych edycji Programu. Rozstrzygnięcie konkursu powinno nastąpić do 31 stycznia.

pd
Fot. Piotr Dymiński

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?