KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

ACADEMICA - szkolenie dla bibliotekarzy w PBW

Przyjmowane są zgłoszenia na szkolenie dla bibliotekarzy w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej. Tematem szkolenia będzie cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna Academica, a poprowadzi je specjalista z Biblioteki Narodowej. Szkolenie jest bezpłatne.

REKLAMA


7 marca o godz. 11.00  w PBW w Krośnie (ul. Grodzka 45b) odbędzie się szkolenie z cyfrowej wypożyczalni międzybibliotecznej ACADEMICA.

Warunkiem uczestnictwa jest rejestracja telefoniczna (13 43 215 72 wew. 25) lub drogą elektroniczną (zgłoszenie mailowe) na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Liczba miejsc jest ograniczona, a o uczestnictwie w konferencji decyduje kolejność zgłoszeń. Konieczne jest potwierdzenie udziału do 28 luty 2018 roku.

Cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna Academica jest innowacyjnym narzędziem pozwalającym na udostępnienie w bibliotekach naukowych i publicznych na terenie całego kraju kilkuset tysięcy publikacji naukowych. Dzięki systemowi elektronicznych wypożyczeń międzybibliotecznych użytkownicy bibliotek mają możliwość natychmiastowego dostępu do współczesnych publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy z poszanowaniem zapisów prawa autorskiego.

Academica to prowadzona przez Bibliotekę Narodową cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna, za pośrednictwem której w każdej bibliotece można uzyskać bezpłatny dostęp do elektronicznych wersji książek i czasopism naukowych.

Celem szkolenia jest przybliżenie Academiki  bibliotekarzom z małych i dużych bibliotek, zainteresowanych jej wdrożeniem. W czasie szkolenia zaprezentowane zostaną podstawy działania cyfrowej wypożyczalni, przydatne bibliotekarzom w codziennej obsłudze Academiki, jak i jej zasoby oraz narzędzia, z których mogą korzystać użytkownicy.

Program zajęć:
- charakterystyka ogólna cyfrowej wypożyczalni międzybibliotecznej Academica,
- prezentacja funkcjonalności Academiki,
- podstawy prawne funkcjonowania Academiki.
- zajęcia warsztatowe:
a) praktyczne ćwiczenie funkcjonalności Academiki,
b) obsługa Academiki dla bibliotekarzy,
c) korzystanie z Academiki dla bibliotekarzy i czytelników

Szkolenie przeprowadzi Iwo Hryniewicz, specjalista z Biblioteki Narodowej.

red.

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?