KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


Spacer ulicami Krosna i przejażdżki na kucykach [ZDJĘCIA]

Spacer ulicami Krosna i przejażdżki na kucykach [ZDJĘCIA] Fot. Piotr Dymiński

21 marca był wyjątkowym dniem dla Fundacji 21 oraz Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego "Planeta 21". W tym dniu obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa.

REKLAMA


Fundacja 21 oraz "Planeta 21" powstały w celu zapewnienia dzieciom z Zespołem Downa mieszkającym w Krośnie i okolicach dostępu do profesjonalnej terapii i edukacji odpowiednich dla ich potrzeb.

Najbardziej widowiskowym punktem programu był kolorowy przemarsz ulicami Krosna. Przechodniom rozdawano żółte tulipany oraz zrobione przez dzieci serduszka. Dzieciom towarzyszyły kucyki, a na krośnieńskim Rynku zorganizowano przejażdżki. W przemarszu wzięły udział też inne grupy przedszkolne oraz studenci kierunku Pedagogika Społeczno-Opiekuńcza.

- Akcja ta miała na celu zwiększenie świadomości lokalnej społeczności dotyczącej obchodzonego w tym dniu święta, niwelowanie stereotypów dotyczących osób z trisomią 21 chromosomu (Zespół Downa), oraz dostarczanie informacji, że w naszym mieście działają Fundacja 21 oraz "Planeta 21", które świadczą terapię i edukację dla dzieci z Zespołem Downa - mówi Ewa Szajnicka z Fundacji 21.

Tego dnia w przedszkolu "Planeta 21" rozstrzygnięto konkurs plastyczny "Cztery pory roku" zorganizowany dla krośnieńskich przedszkolaków. Zwycięska grupa odwiedziła "Planetę 21" i wspólnie bawiła się z dziećmi z przedszkola integracyjnego. Odebrała też nagrody.

Po poczęstunku, dla podopiecznych Fundacji oraz przedszkolaków odbyła się inscenizacja o "Czterech Porach Roku".  W czasie inscenizacji dzieci brały udział w licznych zabawach integracyjnych.

pd
Fot. Piotr Dymiński

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?