KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Nietrzeźwy mężczyzna używał środków chwastobójczych w samo południe

Nietrzeźwy mężczyzna używał środków chwastobójczych w samo południe Fot. KrosnoCity.pl

Środa, 30 maja: Straż Miejska i Policja interweniowały w związku ze zgłoszeniem, że pijany mężczyzna opryskuje chodnik środkami chwastobójczymi w samo południe, przy pełnym nasłonecznieniu. Mężczyzna miał się tłumaczyć, że wykonuje zlecenie krośnieńskiego urzędu miasta.

REKLAMA


O niepokojącej skali i sposobach opryskiwania chodników i otoczenia terenów zielonych, w tym placów zabaw informowaliśmy wielokrotnie. Zobacz: Ile substancji roślinobójczych jest w naszym otoczeniu?

W komentarzach i wiadomościach do redakcji nasi czytelnicy zwracali uwagę na zauważone nieprawidłowości, jednak do tej pory nie udało się ich potwierdzić. Urząd miasta zapewniał, że środki chemiczne stosowane są ściśle według instrukcji, a prace są realizowane przy małym natężeniu ruchu pieszego, w porach rannych lub popołudniowych. Ponadto nie dopuszcza się stosowania oprysku w pełni słońca lub w dni wietrzne.

30 maja około południa, w wyniku obywatelskiej interwencji mieszkanki Krosna zatrzymano prowadzenie oprysku właśnie w pełnym słońcu.

- Policja została wezwana do asysty przy interwencji Straży Miejskiej - informuje asp. Paweł Buczyński z krośnieńskiej Policji.

Policja sprawdziła stan trzeźwości 63-letniego pracownika wykonującego opryski środkiem chwastobójczym. Okazało się, że mężczyzna miał w organizmie 2,5 promila alkoholu.

Natychmiast po tym zdarzeniu, jeszcze 30 maja, zwróciliśmy się do urzędu z pytaniami w tej sprawie. Czekamy na odpowiedzi.

Zobacz również: Krosno: "Animalsi" ostrzegają przed opryskami

pd

  • autor: pd

12 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?