KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Ponad 70 zgłoszeń do zawodów "Przybij Piątkę z Kamilem". Trwają zapisy

Dwa tygodnie pozostało do charytatywnych zawodów biegowych "Przybij Piątkę z Kamilem" oraz "I Marsz Nordic Walking "Przybij 5-tkę z Kamilem", które odbędą się 30 czerwca w Widaczu. Na liście zawodników znajduje się już ponad 70 uczestników, w tym ośmioro dzieci. Cel wydarzenia jest szczególny - pozyskane środki z zapisów na bieg zostaną przekazane na rehabilitację Kamila Kenar z Krosna, który uległ poważnemu urazowi kręgosłupa. Dołączcie do wydarzenia!

REKLAMA


Zawody zostały podzielone na kilka kategorii dystansowych (800 m - dzieci, 2, 5 i 10 km (dwie pętle) ulicami wsi Widacz i terenowymi), wiekowych z podziałem na kobiety i mężczyzn. W Wydarzeniu mogą brać udział służby mundurowe, w tym jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 9:00. Biuro zawodów będzie znajdować się w Dom Ludowy w Widaczu.

W biegu na 10 kilometrów prawo startu mają zawodnicy, którzy ukończyli 16 lat. Osoby te mogą startować w biegu za okazaniem pisemnej zgody prawnego opiekuna. Impreza ma charakter otwarty, a uczestników biegu obowiązują przepisy IAAF i PZLA oraz regulamin. Zgłoszenia przyjmowane są do 25 czerwca 2019 roku przez formularz dostępny na stronie www.timekeeper.pl. Organizator zastrzega sobie prawo wcześniejszego zamknięcia zapisów w przypadku wypełnienia limitu zgłoszeń lub z innych niezależnych od organizatora powodów! Szczegóły opłat znajdziecie - tutaj.

- To pierwsza tego typu impreza organizowana w powiecie krośnieńskim. Celem akcji jest pozyskanie środków finansowych, które zostaną przekazane na rehabilitację Kamila Kenar z Krosna. Chłopak wymaga ciągłego leczenia, rehabilitacji oraz stałych środków finansowych, by móc nadal się rozwijać. Leczenie, nie należy do najtańszych. Sam bieg wymaga wsparcia finansowego, wielu opłat organizacyjnych, czy technicznych. Wszystkich ludzi dobrej woli oraz firmy z Krosna, powiatu i Podkarpacia prosimy o wsparcie finansowe, w formie sponsoringu - mówi Dawid Bach, organizator wydarzenia. Więcej o zawodach i Kamilu przeczytasz - tutaj.

W wydarzeniu weźmie udział Tomasz Wojtowicz z Widacza, sportowiec będący w kadrze Polskiej Federacja Nordic Walking. Tomek jest zwycięzcą zawodów Nordic Walking zaliczanych do Pucharu Polski na dystansie 10 kilometrów, które odbyły się w czerwcu 2019 roku w Weryni koło Kolbuszowej (woj. Podkarpackie). Zobaczcie tutaj: 400 osób rywalizowało w Weryni w zawodach Nordic Walking Tomasz również jest jednym z organizatorów wydarzenia dla Kamila.

Firma Panakeja - Prywatne Usługi Pielęgniarskie podczas wydarzenia wykonywać będzie bezpłatne pomiary ciśnienia oraz cukru we krwi dla Wszystkich zainteresowanych uczestników i gości. Za badanie zbierane będą wolne datki. Pozyskane środki zostaną w całości przekazane na rehabilitację i leczenie Kamila. Myszkowe animacje dla dzieci przygotują zabawy dla najmłodszych, między innymi z malowaniem twarzy. Na wydarzenia zapraszamy rodziców oraz ich pociechy!

- Już dziś serdecznie dziękujemy naszym ofiarodawcom, sponsorom, oraz partnerom. To dzięki Wam, wspólnie możemy zorganizować wydarzenie dla Kamila. Podziękowania kierujemy dla: Prodeco, Dorsum.pl, Myszkowe animacje dla dzieci, Panakeja - Prywatne Usługi Pielęgniarskie, Auto Szyby Krosno, Multeo - Multi Agencja Reklamowa oraz Krosno Miasto Szkła - mówi Dawid Bach.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Sołtys Widacza, Mariusz Krupski. Partnerem wydarzenia jest Restauracja i Club Wyszynk Krosno. Patronat medialny nad wydarzeniem obejmują: KrosnoCity.pl, Krosno112.pl, KrosnoSfera.pl, TV Galicja i RMF MAXX.

Dołączcie do wydarzenia na FB: Przybij Piątkę z Kamilem. Charytatywne wydarzenie biegowe

red.

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?