KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Gong wróci do parku... Będzie drewniany

Gong wróci do parku... Będzie drewniany Fot. KrosnoCity.pl

Pod koniec sierpnia pisaliśmy o uciążliwości dla mieszkańców ul. Chopina w Krośnie, których powodem był gong zamontowany w nowo powstałym Parku Senosorycznym. Instrument służył zabawie w nocnym życiu młodzieży, co tym samym zakłócało spokój okolicznym domownikom. Mieszkańcy sąsiadujący z Parkiem wnieśli petycję do krośnieńskiego magistratu o usunięcie instrumentu.

REKLAMA


Tymczasem gong został uszkodzony przez nieznanych sprawców. Został zdemontowany. Zobacz: Gong zakłóca nocny spokój mieszkańców. Został uszkodzony i zdemontowany...

O sprawę zapytaliśmy w urzędzie miasta.

- Gong na stelażu drewnianym jest jednym z elementów muzycznych zamontowanych na terenie parku sensorycznego przy ul. Chopina w Krośnie, zgodnie z dokumentacją projektową. Jest to urządzenie podnoszące wartość terapeutyczną i jakościową parku sensorycznego. Gong przeznaczony jest do montażu w przestrzeniach publicznych typu place miejskie, parki, instytucje edukacyjne. Elementy muzyczne tego typu nie zawierają szczegółowych wytycznych dotyczących odległości montażu od najbliższych budynków mieszkalnych, czy też informacji z zakresu wydawanych dźwięków przy uderzeniach - informuje Małgorzata Bocianowska, naczelnik Wydziału Komunalnego, Ochrony Środowiska i Gospodarki Lokalami w krośnieńskim Urzędzie Miasta Krosna.

- Problem opisany przez mieszkańców, związany z korzystaniem z urządzeń muzycznych w porze nocnej podlega zgłoszeniu posterunkowi policji lub straży miejskiej, na podstawie 51 § 1 Kodeksu wykroczeń, który mówi, że: Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny - podkreśla naczelnik.

- Obecnie z uwagi na dokonanie zniszczenia konstrukcji urządzenia muzycznego oraz elementów wyposażenia, tarcza gongu została zdemontowana. Biorąc pod uwagę Państwa zgłoszenie w tym miejscu planowany jest do zamontowania zastępczy element muzyczny (drewniany) - mówi Małgorzata Bocianowska z UM Krosno.

Przedsięwzięcie powstania Parku Sensorycznego zostało wypracowane w modelu partycypacyjnym i jest odpowiedzią na liczne postulaty mieszkańców naszego miasta odnośnie tworzenia miejsc odpoczynku i rekreacji w otoczeniu zieleni.

Przedsięwzięcie pn. "Zagospodarowanie skweru przy ul. Chopina w Krośnie jako parku sensorycznego" zostało zrealizowane w ramach Projektu pn. "Kreujemy+Rozwijamy+Ożywiamy+Stymulujemy+Nakreślamy+Odmieniamy=KROSNO" finansowanego z Programu Rozwój Lokalny w 85% ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 oraz w 15% z budżetu państwa.

Wartość przedsięwzięcia: 1 576 993,20 zł, dofinansowanie: 950 867,41 zł.

"Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej". Wysokość otrzymanego dofinansowania wynosi 15 328 498,86 PLN. Beneficjentem/ Partnerem Wiodącym jest Gmina Miasto Krosno. Celem projektu jest kompleksowa poprawa jakości życia w Krośnie oraz lepsze dostosowanie administracji Krosna do potrzeb mieszkańców.

O otwarciu Parku Sensorycznego pisaliśmy tutaj: Nowe miejsce rekreacji i wypoczynku w Krośnie

  • autor: Redakcja

2 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?