KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Ferie zimowe tuż, tuż

Wielkimi krokami zbliżają się ferie zimowe. Dla wielu uczniów długo oczekiwany odpoczynek od obowiązków szkolnych i czas na naładowanie baterii przed nowymi zmaganiami semestralnymi. Na całe dwa tygodnie opustoszeją szkolne korytarze.

REKLAMA


Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej jako pierwsi przerwę świąteczną rozpoczną uczniowie województw: podkarpackiego, lubelskiego, łódzkiego, pomorskiego i śląskiego. Od 17 do 30 stycznia cieszyć się będą oni zimową labą.

alt

Kolejno dwutygodniową przerwę będą mieli ich koledzy i koleżanki z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego, którzy od 24 stycznia do 6 lutego, zapomną co to kartkówki i sprawdziany. Czas na odpoczynek uczniów z kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego przyjdzie od 31 stycznia do 13 lutego. Jako ostatni odpoczywać będą prymusi z dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodnio-pomorskiego. Ich czas na błogie lenistwo przyjdzie od 14 do 27 lutego.

Według kalendarza szkolnego kolejną dłuższą przerwą świąteczną będzie czas Wielkanocy  od 21 do 26 kwietnia, na którą tradycyjnie uczniowie będą niecierpliwie czekać.

Beata Nowak
Foto: archiwum

  • autor: Beata Nowak

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?