KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Nie będzie podwyżki dla prezydenta… na razie

Krośnieńscy Radni postanowili utrzymać pobory prezydenta Krosna na dotychczasowym poziomie. Piotr Przytocki otrzymuje wynagrodzenie na poziomie bliskim maksymalnej stawce przewidzianej przez ustawę o pracownikach samorządowych.

REKLAMADecyzja o tym, by nie podnosić wynagrodzenia prezydenta, zapadła podczas obrad Komisji Budżetu i Finansów. Jak dowiedzieliśmy się, radni opozycji stwierdzili, że byłoby to nie w porządku wobec mieszkańców,  by podnosić kolejno opłaty (za wodę, ścieki, śmieci i bilety MKS), a jednocześnie dawać podwyżkę prezydentowi. 

alt

altStanowisko komisji przedstawił reprezentujący Klub Samorządowy, radny Tadeusz Alibożek: – Okres jest niespecjalny do tego typu działań i informacji. Komisja proponuje, by prezydent przez jakiś okres, krótki, otrzymywał takie wynagrodzenie jak dotychczas – mówił radny. Następnie dodał: – Jest prośba, by do tego za jakiś czas powrócić. Radny Alibożek wskazał nawet termin, w jakim jednak chciałby dać podwyżkę prezydentowi. Miałoby to mieć miejsce w czasie najbliższych dwóch miesięcy.

altRada Miasta przyjęła uchwałę o wynagrodzeniu prezydenta 19 głosami „za” przy 2 „wstrzymujących się”. - Wstrzymałem się od głosu, bo ja jestem za tym, by wynagrodzenie prezydenta obniżyć – tłumaczył radny Paweł Krzanowski, przewodniczący Klubu PiS.

Wynagrodzenie prezydenta Krosna składa się z czterech części:

Wynagrodzenie zasadnicze: 6200 zł, dodatek funkcyjny: 2100 zł, dodatek specjalny 2822 zł, oraz dodatek za wieloletnią pracę 1240 zł.
W sumie prezydent otrzymuje 12 362 zł brutto.
Wynagrodzenie zasadnicze, dodatek funkcyjny i dodatek za wysługę lat są na najwyższym poziomie przewidzianym przez ustawę. Tymczasem dodatek specjalny może wynosić od 20 do 40% wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego. W Krośnie wynosi 34%. Jest to jedyny składnik wynagrodzenia prezydenta, który radni mogą w obecnej sytuacji podnieść. Maksymalnie może wynosić 3320 zł, to znaczy, że prezydent mógłby dostać niecałe 500 zł podwyżki.

Piotr Dymiński
Foto: arch. portalu

  • autor: Piotr Dymiński

11 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?