<
Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Świetlica przyjazna dzieciom

Świetlica środowiskowa działająca przy Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych  zaprasza wszystkie dzieci do miłego spędzania czasu. Celem świetlicy jest zapewnienie opieki wychowawczej, pomoc w nauce, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień wychowanków. Świetlica jest dostępna dla dzieci i młodzieży cały rok w dni robocze – od poniedziałku do piątku w godzinach od 14.00 do 16.30

Działalność
Świetlica rozpoczęła swoją działalność 20 października 2010 r. Świetlica jest dostępna dla dzieci i młodzieży cały rok w dni robocze – od poniedziałku do piątku w godzinach od 14.00 do 16.30. Placówka obejmuje swoją działalnością głównie dzieci i młodzież w wieku szkolnym zamieszkałą na terenie 6 krośnieńskich osiedli: im. Ks. B. Markiewicza, im. Gen. St. Grota Roweckiego, im. R. Traugutta, Turaszówka, Tysiąclecia, Południe. Na potrzeby świetlicy zostały zaadaptowane pomieszczenia w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych przy ul. Grodzkiej 10. Świetlica została wyposażona w cztery stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu, książki, czasopisma, gry edukacyjne. – mówi Krystyna Osika – opiekun świetlicy.

alt

Sala świetlicowa jest udekorowana przez dzieci własnoręcznie wykonanymi pracami plastycznymi, dzięki czemu udało się stworzyć miłe i przytulne miejsce, w którym wychowankowie mają bardzo dobre warunki do wypoczynku, relaksu, zabawy, a także odrobienia prac domowych.

Świetlica prowadzi różnorodne zajęcia:
- komputerowe,
- z pedagogiki - zabawy służące rozładowaniu emocji, uczące współpracy i udzielania sobie wsparcia,
- rozwijające umiejętności manualne (zabawy konstrukcyjne, układanki, malowanie farbami, wycinanie, wyklejanie, modelowanie przy użyciu plasteliny itp.)
- wzbogacające posiadane wiadomości, zaspokajające ciekawość świata (czytanie książek, rozmowy i pogadanki z dziećmi, gry dydaktyczne i edukacyjne, zabawy tematyczne)
- kształtujące umiejętności wykorzystania zdobytej wiedzy (konkursy, rozwiązywanie krzyżówek, zagadek, gry dydaktyczne, quizy, rebusy, odrabianie prac domowych i przygotowywanie sie do zajęć szkolnych).

 

alt

Korepetycje w świetlicy
Świetlica współpracuje obecnie z wolontariuszką, która kilka razy w miesiącu udziela korepetycji uczniom z matematyki i fizyki w zakresie programu nauczania gimnazjalnego i licealnego.

Rozwija i uczy
W świetlicy możesz zapomnieć o słowie „nuda”, odrobić lekcje w miłym towarzystwie, zasięgnąć porady pedagoga, poznać nowych przyjaciół, nauczyć się nowych technik plastycznych, a także rozwijać swoje pasje i zainteresowania czy uczestniczyć w spotkaniach z ciekawymi osobami. U dzieci które uczestniczą systematycznie w zajęciach można zaobserwować wiele pozytywnych zmian w zachowaniu. Uczą się realizowania własnych potrzeb w zgodzie z przyjętymi normami społecznymi. Świetlica ułatwia rozwijanie zainteresowań i organizuje czas wolny w ciągu całego roku – dodaje Krystyna Osika – opiekun świetlicy.

alt

Wsparcie TPD
W trakcie realizacji działań programowych, świetlica podjęła współpracę z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy, które swoim patronatem objęło świetlicę.

Przyjdź i zobacz
Zgłoszenia dzieci chętnych do skorzystania z zajęć oferowanych przez świetlicę można składać w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych przy ul. Grodzkiej 10 w godzinach od 9:00 do 16:00. Szczegółowe informacje dostępne pod numerem telefonu 0 13 47 43 907.

alt

Świetlica powstała w wyniku realizacji  projektu pn. „Zwiększenie dostępu do Internetu szansą wszechstronnego rozwoju mieszkańców miasta Krosna”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Działanie 8.3 Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu – eInclusion, w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

cwop, mg, ko
Foto: Mateusz Głód, arch.

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj