KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


Zapisz swoją pociechę do szkoły

Od poniedziałku 14 lutego br. rozpoczęły się zapisy do krośnieńskich podstawówek. Od tego roku zgłoszenie do szkoły podstawowej można wypełnić także elektronicznie. Zapisy  do pierwszej klasy na rok szkolny 2011/2012 potrwają dla siedmiolatków do  28 lutego. Rodzice sześciolatków mają dłuższy termin zapisów - do11 marca 2011 roku. Zapisy do przedszkoli rozpoczną się 14 marca.

REKLAMAWszystkich rodziców zapraszamy na stronę naboru, gdzie można uzyskać pełne informacje o zasadach i terminach rekrutacji oraz wypełnić elektroniczne zgłoszenie dziecka do szkoły podstawowej - nabor.pcss.pl/krosno/szkolapodstawowa.

alt

Rodzice podobnie jak przed rokiem zapisują dzieci do pierwszej klasy w  przedszkolu, do którego dziecko uczęszcza. Formularz zgłoszenia dziecka do szkoły podstawowej należy złożyć u dyrektora przedszkola, do którego dziecko uczęszcza.
 
W szkolnych punktach konsultacyjnych na rodziców czekają  dyrektorzy. Harmonogram działania tych punktów znajduje się na stronie internetowej  naboru w zakładce Aktualności. Można tam również zapoznać się z dwoma poradnikami dla rodziców, terminarzem spotkań w szkołach i dowiedzieć się o warunkach nauki i opieki w szkołach.

alt
Przy pomocy tej strony możecie poznać ofertę szkół podstawowych
oraz wypełnić podanie o przyjęcie dziecka do szkoły podstawowej.

Dla rodziców dzieci sześcioletnich przewidziano specjalne spotkania w szkołach, wydany został też nformator „Co rodzic sześciolatka wiedzieć powinien?” W niektórych szkołach planuje się odrębne oddziały dla sześciolatków.

14 lutego – 28 lutego - Spotkania informacyjne o sposobie organizacji zajęć i warunkach nauki w klasie pierwszej dla sześciolatków i ich rodziców. Przyjmowanie zgłoszeń do klasy pierwszej od rodziców dzieci z rocznika 2004.

14 lutego – 11 marca - Przyjmowanie zgłoszeń o przyjęcie dziecka sześcioletniego  (z rocznika 2005) do klasy pierwszej.

21 marca - Ogłoszenie listy dzieci przyjętych.

Rodzice dzieci uczęszczających do przedszkoli niepublicznych, przedszkoli poza Krosnem oraz dzieci spoza Krosna zapraszamy bezpośrednio do szkół podstawowych, gdzie można zapisać zarówno dziecko sześcioletnie jak i siedmioletnie do pierwszej klasy.

um krosno

  • autor: um krosno

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?