KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Dzieci z Oratorium zdobyły Kraków!

W ostatnim tygodniu lipca Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Młodzież p.n. „Oratorium Twój Dom” w Kośnie zorganizowało obóz rekreacyjno-wypoczynkowy dla dzieci z naszego miasta. Wzięło w nim udział 16 dzieci. Grupa wyjechała do Krakowa. Choć pogoda nie dopisała, plan był napięty i nie było czasu się nudzić.

REKLAMA


alt

W ramach obozu dzieci zwiedziły Muzeum Motyli w Bochni, ZOO w Krakowie, Wawel, Muzeum Lotnictwa, Muzeum Dinozaurów w Zatorze, Muzeum Jana Pawła II w Wadowicach, Kopalnię Soli w Wieliczce. Dzieci bawiły się w Aquaparku, gdzie korzystały z różnorodnych atrakcji wodnych, a także w lunaparku w Dinozatorlandzie. Dzieci uczestniczyły również we Mszy Świętej u oo. Dominikanów. Wieczorami grupa spacerowała po Krakowie podziwiając architekturę oraz zapoznając się ze specyficznym klimatem miasta. Niespodzianką dla dzieci było pozostawienie na Kładce Bernatce imiennych kłódek, które wcześniej przygotowali rodzice.

alt

Oratorium zapewniło dzieciom opiekę 3 wychowawców, przejazdy autobusem, noclegi, pełne wyżywienie oraz atrakcje. Obóz ten był bezpłatny dla jego uczestników. Jego celem było wdrażanie dzieci do aktywnego spędzania wolnego czasu, zapoznanie z pięknem Ojczyzny, zapoznanie z historią, wsparcie dzieci w funkcjonowaniu w grupie rówieśniczej, odciążenie finansowe rodzin. Warto zaznaczyć, że dla większości dzieci, obóz w Krakowie był jedynym wyjazdem podczas wakacji. Urząd Miasta Krosna dofinansował obóz.

Katarzyna Głodowska, otd

  • autor: Katarzyna Głodowska, otd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?