KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W PWSZ Krosno certyfikują umiejętności praktyczne

Od nowego roku akademickiego 2011/2012 na PWSZ Krosno ruszyła reedycja dwóch projektów: IT Academy Microsoft-u oraz IT Academy Linux. Jest to kontynuacja ubiegłorocznych projektów, które jest wynikiem podpisanych umów pomiędzy PWSZ Krosno, a firmami Microsoft Polska oraz On-Line Education Novell Academic Training Partner PL (NATP PL).

REKLAMA


alt
Przykładowy Certyfikat Microsoft

W związku z podpisaniem takiej umowy partnerskiej PWSZ Krosno stała się Novell Academic Training Partner PL.
W ramach tych projektów najlepsi studenci otrzymają Certyfikaty umiejętności informatycznych na podstawie zaliczenia lub egzaminu oraz po spełnieniu warunków szczegółowych. Wszystkie zasady są opisane na 2-óch portalach udostępnionych od października 2010.

Czym są więc takie dokumenty, takie Certyfikaty?

Oferowane naszym studentom certyfikaty są potwierdzeniem umiejętności praktycznych, które zdobywają w toku studiów na swoich specjalnościach.

Certyfikat Microsoft-u jest dokumentem wystawionym i podpisanym przez oddział Microsoft Polska na wniosek pracowników PWSZ Krosno, którzy zarządzają projektem IT Academy Microsoft PWSZ Krosno. To dokument jednej z najbardziej znanej firmy, działającej w branży komputerowej na świecie
podkreśla koordynator programu mgr Robert Rajs.

Taki certyfikat z pewnością wyróżni składane przez naszych absolwentów dokumenty aplikacyjne u pracodawców. Mając kontakt z instytucjami rynku pracy oraz z pracodawcami (nie tylko z branży informatycznej) wiem, że potwierdzone umiejętności informatyczne są i będą zawsze wysoko cenione przez pracodawców. Także podczas rozmów z naszymi absolwentami, którzy ukończyli swoją edukację na PWSZ doceniają oni i tę inicjatywę IT Academy Microsoft/IT Academy Linux oraz pozytywnie oceniają certyfikowanie swojej wiedzy dodatkowym certyfikatem umiejętności informatycznych.
Natomiast certyfikat w ramach IT Academy Linux wynik udokumentowanej wiedzy praktycznej na poziomie zaawansowanym z systemów operacyjnych „rodziny Linux”.  W tym roku akademickim już w listopadzie grupa 20 studentów z Kierunku Informatyka przystąpi do egzaminu praktycznego, w celu zdobycia niniejszego certyfikatu.
- dodaje.

alt
Przykładowy Certyfikat Linux SUSE 10

Poniżej kilka wypowiedzi Pani Dyrektor ZSP4, absolwenta PWSZ Krosno, Prezesa i właściciela firmy z branży informatycznej oraz Dyrektora PKP Cargo.

„Tego typu certyfikaty są potwierdzeniem dodatkowej wiedzy, dodatkowych kwalifikacji”. -Joanna Kubit - Dyrektor z ZSP4

Branża Informatyczna jaką się zajmuję jest dość specyficzną dziedziną. Szczerze powiedziawszy 20, może nawet 25% swojego czasu pracy poświęcam na naukę, poznawanie nowych  technologii. Brak rozwoju pracowników, zdobywania nowych certyfikatów, doprowadziłby firmę do upadku, chcąc być konkurencyjnym należy postawić na innowacje. W tym roku uczestniczyłem już w czterech kursach, do końca sierpnia przewidziane mam co najmniej dwa kolejne kilkudniowe szkolenia. Kursy organizowane są zarówno przez firmę w której pracuję, jak i we własnym zakresie. Posiadanie jednego, bądź kilku dokumentów, poza dyplomem ukończenia uczelni znacznie ułatwia start na rynku pracy, a także późniejsze utrzymanie się na nim. Daje znak pracodawcy, iż pracownik nie osiądzie szybko na laurach i będzie dążył do rozwoju własnego, a co za tym idzie również przedsiębiorstwa. Mateusz Buczyński - Absolwent Kierunku Informatyka PWSZ Krosno

Czy mając do wyboru kandydata, który ma ukończoną wyższą uczelnię oraz kandydata który oprócz wykształcenia posiada udokumentowaną wiedzę praktyczną w postaci posiadanych certyfikatów zawodowych będzie dla Pani/Pana lepszym kandydatem ?

Wiedza i umiejętności są bardzo ważnymi kryteriami. Jak wspomniałem w odpowiedzi na poprzednie pytanie  poziom odpowiedzi na zadania testowe pozwala ogólnie zweryfikować przydatność kandydata na wolne stanowisko lecz brane są także pod uwagę inne ważne kryteria takie jak: rzetelność, umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach, odporność na stres, umiejętność pracy zespołowej itp. - mówi Krzysztof Orzechowicz - Prezes Zarządu Softintegration Sp. z o.o.
 
Czy wg. Pani/Pana przedstawione poniżej certyfikaty uzyskane przez najlepszych studentów PWSZ Krosno stanowią dla Pani/Pana cenną wiedzę o posiadanych umiejętnościach informatycznych dla potencjalnego kandydata do pracy w firmie, instytucji, administracji czy szkole.

Tak, jest to bardzo cenna informacja, która świadczy także o zaradności kandydatów o chęciach zdobywania i pogłębiania wiedzy, która w przyszłości będzie procentowała w pracy zawodowej jak i życiu osobistym. Na uwagę zasługuje fakt, że certyfikaty te zostały wystawione przez tak znane w branży informatycznej firmy jak Microsoft i Novell. - odpowiada Krzysztof Orzechowicz.

Czy mając do wyboru kandydata, który ma ukończoną wyższą uczelnię oraz kandydata który oprócz wykształcenia posiada udokumentowaną wiedzę praktyczną w postaci posiadanych certyfikatów zawodowych będzie dla Pani/Pana lepszym kandydatem ?

Kandydat posiadający certyfikaty dokumentujące jego wiedzę praktyczna będzie kandydatem lepszym. - mówi Dyrektor PKP Cargo  Marek Jasieniak

Czy wg. Pani/Pana przedstawione poniżej certyfikaty uzyskane przez najlepszych studentów PWSZ Krosno stanowią dla Pani/Pana cenną wiedzę o posiadanych umiejętnościach informatycznych dla potencjalnego kandydata do pracy w firmie, instytucji, administracji czy szkole.

Przedstawiane certyfikaty stanowią cenną wiedzę o posiadanych praktycznych kwalifikacjach kandydata do pracy w firmie. - dodaje Marek Jasieniak

Wszystkie informacje dotyczące zasad otrzymania Certyfikatu IT Academy Microsoft student może uzyskać u prowadzących przedmiot informatyczny na swoim kierunku kształcenia.

PWSZ Krosno udostępnia również informację o IT Academy w 2-óch serwisach internetowych. Jeden z serwisów www stanowi część głównej strony PWSZ Krosno: It Academy Microsoft oraz wewnętrzna strona IT Academy.

Oprócz Certyfikatów Microsoft PWSZ Krosno oferuj także uzyskanie także podobnego Certyfikatu Linux w ramach nowopowstałej w maju tego roku IT Academy Linux. Więcej informacji na portalu nowego projektu: www.itacademylinux.pwsz.krosno.pl

pwsz

 • autor: pwsz

4 komentarzy

 • idzik

  No proszę, proszę. Ja skończyłem tę PWSZ-kę i nie było wtedy czegoś takiego. szkoda bo musiałem sobie nie dawno nieźle zapłacić za zrobienie podobnego certa.

  Zgłoś nadużycie idzik wtorek, 18, październik 2011 13:46 Link do komentarza
 • nick2010

  Rozwijają się. Nawet tu w tym "zaściankowym Krośnie" coś dobrego się dziać może. Bravo. Popieram cenna inicjatywę. Sam indeks już nie wystarczy. Też wiem coś o tym.

  Zgłoś nadużycie nick2010 piątek, 14, październik 2011 18:39 Link do komentarza
 • ela-korba1

  A ja chciałam zapytać czy PWSZ-ka zamierza coś zorganizować z techlologii Apple. Wiem, że były warsztaty w tamtym roku akad. będą jeszcze ?
  A może na wzór tych 2-óch IT Academy pomyśleć nad trzecią. Myślę że byli by i tu chętni. Na pewno Ja. !!!
  czekam...może ktoś mi odpisze

  Zgłoś nadużycie ela-korba1 piątek, 14, październik 2011 16:52 Link do komentarza
 • zibi

  tylko potwierdzone (dodatkowo) umiejętności są doceniane przez pracodawcę. wiem to za swojego przykładu. tak trzymać PWSZ-ka

  Zgłoś nadużycie zibi piątek, 14, październik 2011 15:59 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?